• Ново
Kampot Пипер - Подарок Сет
zoom_in

Kampot Пипер - Подарок Сет

DEN 551.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Kampot провинција потекло 100% гарантира.Совршен подарок за секој дом се готви или аспиранти готвач. 3 за еднократна употреба peppermills.Произведени во согласност со сите ЈАЗ, GMP, HACCP, и фер трговија критериуми.Kampot peppercorns, крајната бибер за познавачите, се одгледува и произведува во Kampot Провинција на Камбоџа.Ароматични од далечина, овие потентен corns на полно работно тело флорални суштината и доволно пипер сензација се justifiably познати во кулинарски кругови.Kampot Бибер стана светски најпрестижните жито пипер во француската колонијална дена, се слави во гурманските кујни на Франција за нејзината комплексна арома и различни вкусови.Ароматични од далечина, овие потентен corns на полно работно тело флорални суштината и доволно пипер сензација се justifiably познати во кулинарски кругови.Завиткани во убаво детални кутија, овој сет на peppercorns од егзотични Камбоџа е совршен за kinki или со користење на себе во секојдневниот готвење.Секоја кутија содржи црна, црвена и бела peppercorns, во функционална peppermills, за итно јадење задоволство. - Kampot црн пипер обезбедува целосна и добро заоблени арома.Нејзиниот вкус е интензивен, но сепак се изедначи со слатка заврши.Црн пипер отскокнува особено добро со скара риба или месо стек.Мелница црн пипер над супи, месо и салати. - Зедов зрела на лозата, црвениот пипер нуди моќно и овошна арома.Почетна пипер вкус е проследено со tangy флорални ароматични целта и удар на топлина.Одлични на пилешко или мелени и раскошен на hors d'oeuvres.Нашите готвачи омилени. - Добиени со отстранување на кожата од црвена жито пипер бобинки, бел бибер развива интензивна букет и стабилна арома.Тоа содржи најмногу топлина меѓу три пиперки; особено добро прилагодени за леќата бели сосови, крем супи од месо и компир јадења.Дали ви треба housewarming подарок, свадба подарок кутија за кулинарски двојка, или уникатен празник подарок кутија, ова е за вас.Kampot провинција потекло 100% гарантира Уживаат во различни и природен вкус профили на Kampot peppercorns со Kampot Пипер Trifecta!СОСТОЈКИ : Црна Kampot Peppercorns (1.7 оз), Црвена Kampot Peppercorns (1.7 оз), Бела Kampot Peppercorns (2.0 мл).

Избор на купувачот..