• Ново
3M VHB Тешки Монтажа Лента 4910, Јасно, 1 во ширина x 5 yd должина (1 Ролна)
zoom_in

3M VHB Тешки Монтажа Лента 4910, Јасно, 1 во ширина x 5 yd должина (1 Ролна)

DEN 407.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Ја елиминира дупчење, брусење, refinishing, нарезници, заварување и расчистување.Јасно, акрилик изградба е идеален за обединување на транспарентен материјал.Притисок чувствителни лепило обврзници за контакт со никакви време на сушење.Речиси невидливи за прицврстување на помага да се задржи површини мазна, без грозен занитвам глави или заварување марки.Континуирана обврзница дистрибуира стрес преку целата должина на приклучија површини. 3 M(TM) VHB(TM) Тешки Монтажа Лента 4910 е јасно двострано, притисок осетлив, акрилна лента со ЈП филм лагер. 40 мили дебели.Оваа лента е претворена од 3 M VHB Лента 4910. 3 M VHB Лента 4910 е општа намена лепило со цврста акрилик пена core кој нуди добар баланс на сила и conformability.Тоа е јасно, 0.040 во (1.0 mm), општа намена акрилик лепило на двете страни на една фирма, пена јадро.Тоа може да го замени заковки, завари и завртки.Брз и лесен за употреба постојана врска метода дава висока јачина и долгорочна издржливост.Тоа нуди проектирање флексибилност со својата viscoelasticity и моќна способност да се поврзат со различни површини.

Избор на купувачот..