• Ново
Безжична Економија Тивка Падне Сигнализација со 10in x 15in Стол Подлога и Caregiver Пејџер
zoom_in

Безжична Економија Тивка Падне Сигнализација со 10in x 15in Стол Подлога и Caregiver Пејџер

DEN 2518.80

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Системот содржи (1) TL-2020 Безжична Економија Монитор, (1) 10in x 15in Corded Стол Подлога (ППЦ-WI), и (1) Caregiver Пејџер.TL-2020 Безжична Економија Монитор има статус светлина, ниско ниво на батеријата светлина, и повик копче.Мониторот бара 3 АА батерии (не се вклучени). 10in x 15in Corded Стол Подлога (ППЦ-WI) приклучоци во Мониторот и ќе сигнал за алармирање во мониторот и/или пејџер еднаш притисок е отстранет од рампа.TL-2020 P Caregiver Пејџер ќе добиете сигнал од мониторот кога е активирано.На пејџер бара 2 АА батерии (не се вклучени).Безжична Економија Тивка Падне Сигнализација со 10in x 15in Стол Подлога и Caregiver Пејџер од Smart Caregiver дава старателите на слободата да се движи слободно и врши и други задачи со сигурност дека тие ќе бидат информирани доколку пациентот/жител станува од стол.Стол Сензор Подлога е ставен под жител на стол.Кога жител станува и притисок е пуштен на слобода од рампа Падот Монитор ќе се активира и ги известува caregiver со безжичен сигнал испратен на Пејџер.Постои 150-300 ft.опсегот на овој систем од следење на пејџер.Системот содржи (1) TL-2020 Безжична Економија Монитор, (1) 10in x 15in Corded Стол Подлога (ППЦ-WI), и (1) Caregiver Пејџер.

Избор на купувачот..