• Ново
14X24X1 MERV 10 Pleated AC Печка Филтер за Воздух, Пакет од 6 Филтри
zoom_in

14X24X1 MERV 10 Pleated AC Печка Филтер за Воздух, Пакет од 6 Филтри

DEN 2083.20

Износ
check Во форма достапна за нарачката

MERV 10 Pleated Воздух Филтер за AC HVAC или Печка MERV 10. Да се спореди со MPR оценка 600 до 800, или Honeywell FPR оценка од 5 до 6. НАПРАВЕНИ ВО САД : Произведени од страна на Сите-Филтри, Inc во САД со користење на 100% Американската направени компоненти.ДОЛГОТРАЈНИ : Дизајнирани да траат до 3 месеци.Идеален за резиденцијални и за комерцијална употреба.ВИСОК КВАЛИТЕТ : Филтер рамки се направени на пијалаци одбор, кој останува силен преку влажност и температура до 200° F. Синтетички медиуми обезбедува значително поголема particulate ефикасност од стандардните памук медиуми.Направен во САД.Секој од 90 дена да ги задржи твојот систем работи ефикасно и вашиот чист воздух.Ова може да се променат во зависност на филтер големина, како и други варијабилни фактори за сопствениците на домашни миленичиња, алергија-страдаат, домаќинствата со деца, итн.

Избор на купувачот..