• Ново
Мауи Џим Koko Главата Плоштадот Очила За Сонце
zoom_in

Мауи Џим Koko Главата Плоштадот Очила За Сонце

DEN 5999.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Увезени.Најлон рамка.Стаклена леќа.Поларизирана.УВ Заштита Слој на кожата.Леќа ширина : 48 милиметри.Леќа висина : 40 милиметри.Мост : 22 милиметри.Рака : 138 милиметри.Кликнете на Мауи Џим линкот погоре за да ја посетите нашата бренд продавница, каде што можете да најдете на нашите целиот каталог на очила за сонце.Сите Мауи Џим очила за сонце функција Polarized Plus2 леќи на технологијата, кои одат подалеку од оклопна очите од сјајот и штетните УВ зраци со зголемување на бои за да се открие вистинската убавина на светот околу вас.Уживајте во крајна УВ заштита во комбинација со premuim стил, неверојатна издржливост, отсјај-слободен визија, и боја-зголемување на патентирани технологии.HCL Бронза леќи функција топла боја која обезбедува флексибилност во менување на светлосни услови.Рамки се изградени од лесна, вбризгува најлон, наменета за екстремни удобност и продолжен носат време.Исполнета со незаборавни глетки, Koko Главата е headland што ги дефинира источната страна на Maunalua Залив на O ' ahu.Нивните имењак поларизирани очила за сонце од Мауи Нив беа дизајнирани со заоблени рамка и клучалката мост за да се овозможи wearers да се чувствуваат удобно како тие да се земе целиот живот е неверојатни пати со неверојатен јасност.

Избор на купувачот..