• Ново
3M Боја Проектот Респираторните, Медиум
zoom_in

3M Боја Проектот Респираторните, Медиум

DEN 2056.80

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Во овие ситуации, respirators се наменети да помогнат во заштитата на носителите страна на намалување на нивната изложеност на воздухот загадувачи од ниво на кое може да бидат опасни за оној што се смета за безбедно или прифатливо според владата формира нивоа. Земете дното ремени во двете раце, место нив во задниот дел од вратот, и кука нив заедно.Користење кога се околу растворувачи, пестициди, и боја; помага во заштита против одредени воздушни загадувачи.Дизајниран за перформанси и удобност, 3 M™ Боја Проектот Респираторните функции избалансиран дизајн за повеќе удобно се вклопуваат. Повторете горните чекори до тесна печат е добиено Она што е во кутијата Еден 3 M респираторните лице-парче, еден пар органски касети, две пар пред-филтри, еден пар филтер прскалки Заштитете го вашето здравје при работа на вашиот DIY проект NIOSH Сертификација Водич П.Рака тензија може да биде намален со туркање надвор од задната страна на токи.Опис на производот 3 M™ Боја Проектот Респираторните се користи за одредена боја прскање, растворувачи и пестициди.$проширувач[0]. Секој респираторните комплет содржи 1 лице парче, 1 пар на 6001 касети, 1 пар на 501 прскалки и 2 пар на 5 P71 филтри. Место респираторните преку устата и носот, а потоа повлечете се подигнат над темето на вашата глава 2.NIOSH сертификација значи респираторните помина строги владата стандарди на изведба вклучувајќи филтрација ефикасност тестирање и обезбедува најмалку 95% филтрација ефикасност, цврсти и течни честички кои не ги содржат масло.offset Top-100); }); }); Од Производителот 3 M Половина Facepiece Боја Спреј/Пестициди Респираторните Собранието R6211, Медиум.За NIOSH Respirators Оваа респираторните е владата одобрени од страна на Националниот Институт за медицина на трудот на Безбедност и Здравје (NIOSH) како N95 класа респираторните и е дизајниран за работното место, регулирани користи и апликации.скролувајте(0, податоци. 3 M™ Боја Проектот Респираторните е одличен избор, во респираторна заштита за професионална. Место за вашата дланка преку exhalation вентил капак и издишување нежно.Се изврши позитивен притисок печат на проверка. Ако воздух истекување е откриен, ја наместите респираторните на твоето лице и/или readjust тензија на еластична ремени за да се елиминира leakage3.Позитивен Притисок Печат Check1.NIOSH одобрен : ОВ/P95.извршување(function(A) { A.Ја зафати назад касети се во позиција да се зголеми видливоста што го прави полесно да се види на проектот ќе се работи на. Позиција лице-парче ниско на мостот на вашиот нос за оптимална видливост и најдобро одговара.Вклучува дојде назад касети за подобрена видливост 3 M Respirators, Како еден од водечките дизајнери и производители на respirators во светот, 3 M обезбедува производи што се однесуваат на потребите и работното место, се регулирани апликации и не-it-yourself, не-регулирани апликации.За работното место/професионални апликации само.Ако лицето-парче испапчен малку и да нема воздух протекување се откриени помеѓу вашето лице и лицето-парче, соодветна одговара е obtained2.1 Респираторните. Прилагодете врвот ремени првиот, тогаш долниот вратот ремени со влечење на завршува.Покрај тоа, домашни корисници не може лесно да се утврди изложеноста нивоа ниту пак има подготвен пристап до типот на обука медицинска евалуација и одговара тестирање е потребно за да биде во согласност со работното место респираторните стандарди. на('а : проширувач : toggle_description : за да се префрлате : колапс', функција(податоци) { прозорец.Обезбедува најмалку 95% ефикасност филтер против цврсти и течни aerosols како и одредени органски vapors.Во овие ситуации, respirators се наменети да помогнат на не-штетни dusts и некои честички од вашиот носот, устата и белите дробови и со некои филтри помогне да се елиминира досадни само смрдеата.

Избор на купувачот..