• Ново
355 Viton О-Прстен 75A Брегот Црна, Фунта Печат
zoom_in

355 Viton О-Прстен 75A Брегот Црна, Фунта Печат

DEN 373.92

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Направени од Viton (fluorocarbon еластомер) за употреба со различни хемикалии и горива.Durometer (цврстина) на 75 A за отпорност на пенетрација Круг пресек за да се обезбеди печатот помеѓу цилиндрични се преклопуваат површини.Може да се користи низ широк температура се движат од -15 степени F (-26 степени C) до 400 степени F (205 степени C).Ги исполнува стандардите дефинирани од страна на Воздушната Стандард AS568 A.Оваа Viton О-прстен е во Црна боја, круг во форма, има durometer (цврстина) на 75 A, и е дизајниран за употреба во широк спектар на запечатување апликации.Viton има одлична топлина, гориво, и хемиска отпорност.Viton е прифатлив за температура апликации меѓу -15 степени F (-26 степени C) до 400 степени F (205 степени C).Тој е компатибилен за употреба со не-запаливи хидраулични горива, силиконското масло, chlorinated јаглеводороди (trichlorethylene), горива, ароматични јаглеводороди (бензен) и aliphatic јаглеводороди (пропан), како и висок вакуум средини, озон, и атмосферски.Viton е ранлив на ниска молекуларна органски киселини, амонијак гас, бази, амини, гликол-базирани кочница течности, и супер загреана пареа.Оваа Viton О-прстен има брегот durometer на 75 A.Брегот durometer е на цврстината на материјалот, и неговата отпорност на постојан вовлекување.Повисок durometer вредност укажува на поголема отпорност на вовлекување на скала од 0 до 100, со 100 укажува нема вовлекување.O-прстени најчесто се обезбеди притисок и течност печат помеѓу cylindrically облик, се преклопуваат, за парење површини и најчесто се гледа во мотори, чешми, прирабници, вентили и разни цилиндри.Тие се кружни во форма, со кружен пресек и дупка во центарот, слични на doughnut.O-прстени се достапни во различни големини и може да се нарача врз основа на бара номинална внатре дијаметар (ID), надворешниот дијаметар (OD), и крос-пресек (КС) дијаметар.Оваа Viton О-прстен ги исполнува стандардите дефинирани од страна на Воздушната Стандард AS568 A, која е Aerospace Големина Стандард за О-прстени.

Избор на купувачот..