• Ново
110V Лента за Сечење Машина за Автоматска Дигитални Топло И Ладно Појас Sheeting Опрема
zoom_in

110V Лента за Сечење Машина за Автоматска Дигитални Топло И Ладно Појас Sheeting Опрема

DEN 1444.80

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Опис Ова е автоматска машина за сечење, само треба да го внесете ја должината, брзината и квантитетот datas, машината автоматски ќе се препознаат, на "start" копчето за да започнете , таа работи, кога по сечење задача тоа автоматски ќе престанат да работат и аларм поттикнува.Машина интегрира две функции на ладно сечење и топла сечење.Тоа не треба да го замени на сечилото, тоа ја подобрува користењето на опсегот и ефикасноста.Тоа може да се намали материјали како што се плетени ткаенини, Gambrelle, најлон тока, кожа, лента, метална плоча, ранец рака, shoelace, пластика, најлон рака, плетење на рака, еластична рака, патент, итн.Функција 1.ЛАДНА и ТОПЛА сечење avaiable од специјален челик сечилото , нема потреба да го замени ножеви 2.AC110 V работен напон, НИ Приклучокот ,погодно за движење и use Precision blanking 3.Интелигентни компјутерски контрола, може автоматски да работат по поставувањето, да се подобри ефикасноста на работата, 4.Висока точност на сечење должина и отстапување помалку од 0.1 MM 5.Флексибилно прилагодување, прилагодлив за сечење должина, сечење ширина и прилагодливи сечење брзина 6.Тоа може да се намали повеќе ленти во исто време да се подобри ефикасноста на работата. 7.Инцизија е убава, Уредни, не лабава рабови, без нерамни рабови. 8.Автоматско аларм функција по завршување на работата 9.Појас недостиг исклучување и аларм функција 10.Голем вентилаторот за ладење за да се обезбеди нормално функционирање на машината 11.Надградена верзија на управувачкиот панел, лесно да се научат и лесен за ракување.Се применуваат Материјали : Топло сечење : најлон тока, лента, најлон рака, плетење на рака, еластична рака, Ладно сечење : Патент,Магично стапче,кожа,метал плоча,ранец рака,shoelace,пластика, не-плетени ткаенини Параметар Контрола на Владата : Автоматско Напон : AC110 V НИ Plug Сечење на Владата : Топла / Ладна Струја : 440 W Микс Сечење Ширина : 100 MMCutting Length1~99999 MM Сечење Брзина : 10~120pc/мин Пакување : 22 * 16 * 17 инчен Нето Тежина : 53 Lbs.

Избор на купувачот..