• Ново
ЗАНАТСКИ Авијација Snips, 3-Парче Сет (CMHT73558)
zoom_in

ЗАНАТСКИ Авијација Snips, 3-Парче Сет (CMHT73558)

DEN 887.52

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Се НАМАЛИ КАПАЦИТЕТОТ НА КАЛАЈ SNIPS : Намалувања до 18 GA (1.2 mm) ладно валани челични или 22 GA (0.7 мм) не ' рѓосувачки челик.ЕДНОСТАВНОСТА НА КОРИСТЕЊЕ : Пролет-assisted latch на метал snips за брзо еден раце работа.ИЗДРЖЛИВОСТ : Индукција појачани сечење на работ на snips за лим останува остра подолго (во споредба со не-индукција појачани вилици). 1/4-инчен сечилото ознаки за брзи и прецизни намалувања.Лим snips се дизајнирани за да се намали разни дебелини од нерѓосувачки и ладна-валани челик.Форумот сечилото модели помогнат материјал далеку од раце додека сечење.Сите модели функција авто-ослободување механизам за брзо еден раце работа.Големи се справи со прстени и двојно натопи костец на Калај Snips се наменети за поудобно употреба.Snip модели вклучуваат : офсет долг нос, duckbill, 3-парче авијација во собата, офсет лево-сечење, офсет право-сечење, директно се намали, десно-намалување на воздухопловството, лево-намалување на воздухопловството, прав-намалување на воздухопловството, и 10-инчен и 12-инчен калај snips.

Избор на купувачот..