• Ново
KADS 19pcs/Set Симпатична Бувови&Делфини Дизајн Трансфер Помине Уметност Налепници Вода Помине Уметност Decals за Нокти Декорација Алатки
zoom_in

KADS 19pcs/Set Симпатична Бувови&Делфини Дизајн Трансфер Помине Уметност Налепници Вода Помине Уметност Decals за Нокти Декорација

DEN 95.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Убава ноктите вода тетоважа голема разновидност : различен модел, Дизајни се различни големини.Се меша, се Поклопува и се Усогласат - Многу дизајни за да изберете од.Нашите налепници се добар избор за уникатен помине оркестарот.Лесен за употреба - Буквално трае 20 секунди по ноктите.Нема повеќе комплексни сликарство!.Долготрајни - Овие тетоважи, ќе траат со недели или колку што вашиот полски останува на!.Креативните-ги Задоволи вашата страст и креативноста на вашите нокти.Функција Помине Уметност Вода Тетоважа Налепници се применуваат во користење на вода.Вода Налепница не се лупам и стап.Вода Тетоважи се забавен начин да се juzz до ноктите, без многу напор.Тетоважи работи многу добро за некој со зафатен распоред или за оние од нас кои не се многу добро со цртање дизајни.Овие ќе потрае неколку минути да се применуваат, но сепак дизајн ќе изгледаат како насликани уметноста и се чувствуваат изедначи на ноктите.Како да го користите : 1. Подготви ноктите и применува полски на вашиот избор. 2. Отсечени саканата моделот приближно да се отстрани филм исклучување на производот, и потопување во вода за 10-20 секунди. 3. Moisten на ноктот, со користење на пинцети нежно извлечете ја налепницата на ноктите површината со лицето нагоре и притиснете цврсто. 4. Користете мека крпа за да го апсорбира вишокот на вода 5. Се применуваат горниот слој и додека грбот е влажно внимателно да се отстрани надвиснат decal со портокал стап или заб врв.Бидете внимателни да не се оштети дизајн.

Избор на купувачот..