• Ново
Дигитален Микрометар , SEMY80-AC X Y Двојна Дигитален Микрометар 0.002 mm Прецизност Фино Штелување Платформа Slide
zoom_in

Дигитален Микрометар , SEMY80-AC X Y Двојна Дигитален Микрометар 0.002 mm Прецизност Фино Штелување Платформа Slide

DEN 7996.56

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Изработени од црна oxidization алуминиумска легура, носат отпорни, анти-корозија и трајно да ја користите.Дигитален LCD екран го прави лесен за читање на мерните резултати.Вкупната зафатнина на точноста на двојно до 0.002 mm.Slide упатство усвојува ролери тип, со силно товарот капацитет.Широко се користи во производството на машини, инспекција опрема, оптички лабораторија за прецизни мерења на локации, фино подесување зафатнина, механичка опрема за позиционирање и движење, итн.Спецификација : Предмет Тип : X Y Двојна Оска Дигитален Микрометар Модел : SEMY80-AC Платформа Големина : 80x80mm / 3.15x3.15in Дебелина : 40mm/1.57 во Вчитај : 93.1 N (9.3 kgf) X-Оската Удар : ±12.5 mm (Вкупно Движење Растојание : 25.0 mm) Прилагодување на Точноста : 0.002 mm Материјал : Алуминиум Легура Движење Растојание Прилагодување : Ротирачки голем круг за крупни прилагодување, ротирачки мал круг за фино прилагодување Слајд Песна : Линеарна Водич Водич Тип : Крос-Ролери Тип на Батерија Модел : CR2032 Копчето Батеријата, 3 V 210m Ah Пакет Листа : 1 x x x x x Y Двојна Оска Дигитален Микрометар .

Избор на купувачот..