• Ново
Voltmeter Тековната Дигитални Megohmmeter Тест Ohmmeter 100 250 500 1000V Отпор Тестер за Затворен за Електрична Опрема за Статистика
zoom_in

Voltmeter Тековната Дигитални Megohmmeter Тест Ohmmeter 100 250 500 1000V Отпор Тестер за Затворен за Електрична Опрема за Статистика

DEN 2279.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Тоа доаѓа со повеќе целосно функција, поголема прецизност, и полесно ракување.Тоа доаѓа со повеќе целосно функција, поголема прецизност, и полесно ракување. Се карактеризира со високи перформанси, и безбедно конфигурација и подобрување на electrocircuit.Погоден за сите видови или електрична опрема и материјали за изолација како трансформатор, electromotor, кабел, switch, апарат итн.Излез тестирање напон смени помеѓу 100 V/250 V/500 V/1000 V.Отпорот 20 GΩ, тестер исто така, може да мерење наизменични напони.На quakeproof, dustproof, и dampproof тестер и може да се вклопи во работата на животната средина на отворено.Оваа изолација тестер има повеќе целосно функција, поголема прецизност, и полесно ракување.Тоа може да се вклопи во работата на животната средина на отворено, погоден за сите видови или електрична опрема и материјали за изолација.Одличен избор за вас.Карактеристики : Карактеризира со високи перформанси, и безбедно конфигурација и подобрување на electrocircuit.Тоа доаѓа со повеќе целосно функција, поголема прецизност, и полесно ракување.На quakeproof, dustproof, и dampproof тестер и може да се вклопи во работата на животната средина на отворено.Излез тестирање напон смени помеѓу 100 V/250 V/500 V/1000 V.Отпорот 20 GΩ, тестер исто така, може да мерење наизменични напони.Погоден за сите видови или електрична опрема и материјали за изолација како трансформатор, electromotor, кабел, switch, апарат итн.Спецификации : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Изолација Tester Material : Пластични + Metal LCD Големина : 68 * 55мм (Висина на Карактерот 35mm)Моќ Извор : 6 * 1.5 V AA Батерија (Не се Вклучени)Работна Температура : 0 +40℃Работна Релативната Влажност :

Избор на купувачот..