• Ново
2282101 Комплетна Опрема Спојување - Cplg Големина 2-1/2, Цврсти, Обвиткан Болт, Flex-Цврсти, 7.0000 во OD, 4.9690 во Должина
zoom_in

2282101 Комплетна Опрема Спојување - Cplg Големина 2-1/2, Цврсти, Обвиткан Болт, Flex-Цврсти, 7.0000 во OD, 4.9690 во Должина

DEN 789.60

Износ
check Во форма достапна за нарачката

максимална понесе дијаметар : 3.2500 во.врв вртежен момент : 78000 во lbs.должина преку понесе : 2.2813 во.вртежен момент капацитет : 39000 во lbs.sleeve надворешен дијаметар : 7.0000 во.Speicfication : максимум понесе дијаметар : 3.2500 inpeak вртежен момент : 78000 во lbslength преку понесе : 2.2813 intorque капацитет : 39000 во lbssleeve надворешен дијаметар : 7.0000 inmaximum вртежи во минута : 7900 rpmcoupling големина код : 2-1/2coupling вкупна должина : 4.9690 inbore тип : Solidhorsepower @ 100 rpm : 62 hpbolt тип : Shroudedflex тип : Flex-Rigidhub материјал : Медиум Јаглерод Steelweight : 31.16 lbsseries : БРЗО Е Модел Б.

Избор на купувачот..