• Ново
Lazmin112 Dual-Port Gigabit Ethernet PCIE Картичка, 10/100/1000 Mbps PCI Express Мрежен Адаптер RJ45 LAN Мрежна Картичка Ethernet Картичка 82751EB за Win7/8/x/10 за Linux for Windows Сервер
zoom_in

Lazmin112 Dual-Port Gigabit Ethernet PCIE Картичка, 10/100/1000 Mbps PCI Express Мрежен Адаптер RJ45 LAN Мрежна Картичка Ethernet

DEN 969.36

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Со високи Перформанси : PCIE gigabit network картичка додава две 10/100/1000 Mbps компатибилен RJ45 Ethernet порти, се согласува да IEEE 802.3/U/AB стандард, и поддржува 9 K џамбо рамка, VLAN тагирање, ова gigabit network картичка адаптер обезбедува ефикасна работа на Мрежата.Поддршка : Клиенти, сервери или workstations дека поддршка PCI Express, обезбеди удобен интерфејс за додавање или замена на мрежата.Долго Растојание : Dual RJ45 пристаништа ќе ви овозможи да се поврзете на растојание и до 100 метри за да се задоволат потребите на центарот за податоци на животната средина.Стандарди : Целосно во согласност со IEEE 802.3, IEEE 802.3 u, IEEE 802.3 x и IEEE 802.3 ab стандарди, поддршка IEEE 802.1 П VLAN тагирање и IEEE 802.3 x full duplex вршењето контрола.Софтвер за Оперативен Систем за Компатибилност : за Windows7, 8, x, 10; за Windows Server2008 R2, 2012, 2016 година, 2019; за Linux 2.6.x 5.х.Со контура заградата и дополнителни рамна стапка, можете лесно да го инсталирате картичка во мала форма на фактор/рамен компјутер случај/сервер.Спецификација : Предмет Тип : Мрежна Картичка Материјал : PCB Функција : Тоа Може да се Прифати Рутерот е Безжична Мрежа за Безжична Употреба со Компјутери, и Тоа исто Така Може да Испрати Wifi од Компјутер со Мрежна Конекција за Користење од страна на Терминали со Wifi Функции Како што се Таблети и Мобилни Телефони.Поле на Примена : Десктоп Компјутер Чипсет ID : за Intel-82571 EB Индустриски Стандарди : IEEE 802.3, IEEE 802.3 U, IEEE 802.3 x, IEEE 802.3 ab Интерфејс : 2 x RJ45 Софтвер за Оперативен Систем за Компатибилност : за Windows7, 8, X, 10; за Windowsserver2008 R2, 2012, 2016 година, 2019; за Linux 2.6.x 5.x Животната средина Влажност : 20~80%RH Температурата на работа : 5°C 50°C (41°F до 122°F) Температура на Чување : -25°C до 70°C (-13°F до 158°F) Пакет Листа : 1 x Мрежна Картичка 1 x Заградата.

Item Type:
Network Card
Material:
PCB
Function:
It Can Accept the Router's Wireless Network for Wireless Use by Computers, and It Can Also Send Wifi from a Computer with Network Connection for Use by Terminals with Wifi Functions Such As Tablets and Mobile Phones.
Scope of Application:
Desktop Computer
Chipset ID:
for Intel-82571EB
Industry Standards:
IEEE 802.3, IEEE 802.3U, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ab
Interface:
2 x RJ45
Software Operating System Compatibility:
for Windows7, 8, X, 10; for Windowsserver2008R2, 2012, 2016, 2019; for Linux 2.6.x to 5.x
Environmental Humidity:
20~80%RH
Operating Temperature:
5°C to 50°C (41°F to 122°F)
Storage Temperature:
-25°C to 70°C (-13°F to 158°F)
Package List:
1 x Network Card :
1 x Bracket :

Избор на купувачот..