• Ново
ciciglow Безжичната WiFi Мрежа Адаптер,PCI Десктоп Адаптер со 2 Антени,Поддршка B/G/N Бенд,AR9223 PCI 300Mbps 802.11 B/G/N за Десктоп Компјутери
zoom_in

ciciglow Безжичната WiFi Мрежа Адаптер,PCI Десктоп Адаптер со 2 Антени,Поддршка B/G/N Бенд,AR9223 PCI 300Mbps 802.11 B/G/N за Десктоп

DEN 465.36

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Поседува широк компатибилност, поддршка за WIN XP/WIN7/WIN8/WIN10, поддршка на сподели WIFI.Опремени со двојна антена, чип е AR9223. за поддршка на производот на B / G / N бенд.Ова е 802.11 N 300 МЕТРИ безжична мрежна картичка, работа на 2.4 G фреквенција со висока ефикасност.Точка‑до‑точка мери брзина е 90 M или повисока (две начин да 180 M), кои го прават производот стане најдобар избор за долги висок пропусен опсег за пренос.Доаѓаат со 1 завртки и 2 антени, лесно за вас да го инсталирате и многу лесен за употреба.Спецификација : Предмет Тип : PCI десктоп адаптер Модел : TX-AR9 WS Чип : AR9220 Брзина : 300 Mbps Интерфејс : PCI Статус : 2.4 ghz Стандард IEEE : 802.11 b/g/n Поддржани Оперативен Систем : Windows XP 32/64 / Win7 32/64 / Win8 32/64 / WIN10 За WIN7 / WIN8 / WIN10 поддршка за споделување на WIFI Пакет Листа : 1 x PCI Десктоп Адаптер 2 x Антена 1 x Завртка Забелешка : ве Молиме забележете дека за ROS систем, ние не треба техничка поддршка, можете да пребарувате за информации во врска со ова знаење за Google.

Item Type:
PCI desktop adapter
Model:
TX-AR9WS
Chip:
AR9220
Speed:
300Mbps
Interface:
PCI
Status:
2.4ghz
Standard IEEE:
802.11 b/g/n
Supported Operating System:
For Windows XP 32/64 / Win7 32/64 / Win8 32/64 / WIN10
For WIN7 / WIN8 / WIN10 support sharing WIFI :
Package List:
1 x PCI Desktop Adapter :
2 x Antenna :
1 x Screw :
Note:
Please note that for the ROS system, we do not have technical support, you can search for information about this knowledge on for Google. :

Избор на купувачот..