• Ново
Shiwaki 18AWG PCIe PCI на Двоен 8(6+2) pin-Видео Картичка за Напојување Кабел
zoom_in

Shiwaki 18AWG PCIe PCI на Двоен 8(6+2) pin-Видео Картичка за Напојување Кабел

DEN 156.96

Износ
check Во форма достапна за нарачката

PCI моќ splitter кабел (8-pin за да го двојна 8-pin) и ви овозможува да го поврзете една (стандард) 8-пински PCI струја предвидено од страна на компјутер напојување на две NVidia SLI или ATI Crossfire X видео картички кои бараат 6-pin за струја.ПРОЦЕСОРОТ да Графика Видео Картичка Двојно PCI-E PCIe Напојување Splitter Кабел.пристаништето е ПРОЦЕСОРОТ за приклучување во модуларен напојување и друга порта е двојно PCI-E (6 P+2 P) за поврзување на видео картички.Оваа PCI-E 8-pin за да го двојна 8-пински моќ кабел елиминира сметка за надградување на компјутерските напојување за доброто на компатибилност со двојна видео картичка системи.Опис : - CPU да Графика Видео Картичка Двојно PCI-E PCIe Напојување Splitter Кабел - порта е ПРОЦЕСОРОТ за приклучување во модуларен напојување и друга порта е двојно PCI-E (6 P+2 P) за поврзување на видео картички. - Оваа PCI-E 8-pin за да го двојна 8-пински моќ кабел елиминира сметка за надградување на компјутерските напојување за доброто на компатибилност со двојна видео картичка системи. - PCI моќ splitter кабел (8-pin за да го двојна 8-pin) и ви овозможува да го поврзете една (стандард) 8-пински PCI струја предвидено од страна на компјутер напојување на две NVidia SLI или ATI Crossfire X видео картички кои бараат 6-pin за струја.Спецификација : - Точка Тип : ПРОЦЕСОРОТ 8-Пински Да се зголеми Двојно PCI-E 8-Пински Splitter Кабел - Материјал : Пластични + Метал - Боја : Црна+Жолто - Кабел должина : 30cm/11.8" (Прибл.) - 18 AWG Жица - Конектор A : ПРОЦЕСОРОТ 8-Пински женски - Конектор Б : Двоен PCI-E 8-Pin (6 P+2 P) male Package Вклучува : 1 Парче на Двоен PCI-E Splitter Кабел.

- Item Type:
CPU 8-Pin To Double PCI-E 8-Pin Splitter Cable
- Material:
Plastic + Metal
- Color:
Black+Yellow
- Cable length:
30cm/11.8 (Approx.)
- 18AWG Wire :
- Connector A:
CPU 8-Pin female
- Connector B:
Double PCI-E 8-Pin (6P+2P) male
Package Includes:
1 Piece to Dual PCI-E Splitter Cable. :

Избор на купувачот..