• Ново
Garmin ECHOMAP UHD 93sv, 9 Внесено-им Помогне на екран осетлив на допир Chartplotter со САД LakeVü g3 и Додаде Висока Дефиниција Скенирање Sonar (010-02523-01) & Panoptix LiveScope Скенирање Sonar Систем (010-0
zoom_in

Garmin ECHOMAP UHD 93sv, 9 Внесено-им Помогне на екран осетлив на допир Chartplotter со САД LakeVü g3 и Додаде Висока Дефиниција

DEN 691.20

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Производ 1 : Светла, сончева светлина-може да се чита 9" екран осетлив на допир со внесувањето им помогне.Производ 1 : Вклучени трансдуцерот обезбедува Garmin ВЕСЕЛ традиционалните sonar и Ultra High-Definition Clear Vü скенирање sonar и Side Vü скенирање sonar со 20% поголем опсег.Производ 1 : Живописни скенирање sonar боја на палети направете го тоа лесно да се направи разлика цели и структура.Производ 1 : претходно вчитани Lake Vü g3 внатрешни мапи со интегриран Navionics податоци покрие повеќе од 18,000 езера со до 1' контури.Производот 2 : Види многу детални, лесна-за-толкува Живеат скенирање sonar слики на структурата, мамка и риба пливаат под и околу вашиот брод во реално време, дури и кога вашиот брод е во мирување.Производот 2 : Лесно да се прилагоди на трансдуцерот да се вклопи во вашиот риболов техники; точка очекуваме да се види околу вашиот брод, или точка надолу за да ја видите директно под вашиот брод.Производот 2 : Види неверојатно остри реално време скенирање sonar слики до 200' надолу и подалеку.Производот 2 : Став наслов Референтен систем (емитува) стабилизира sonar приказ на табелата плотер екран, дури и во тешки услови. "Garmin ECHOMAP UHD 93sv со GT56 UHD-ТМ Трансдуцерот, 9"" Внесено-им Помогне на екран осетлив на допир Chartplotter со U. S. Lake Vü g3 и Додаде Висока Дефиниција Скенирање Sonar" (010-02523-01)Најдете повеќе риба користење на ECHOMAP UHD 93sv комбо со светла, сончева светлина-може да се чита 9" екран осетлив на допир со внесувањето им помогне.Вклучени GT56 трансдуцерот обезбедува Garmin ВЕСЕЛ традиционалните sonar и Ultra High-Definition Clear Vü и Side Vü скенирање sonars со 20% поголем опсег и три фреквенции за врвни перформанси во сите длабочини.Живописни скенирање sonar боја на палети се направи полесно од било кога да се прави разлика цели и структура.Претходно вчитани Lake Vü g3 внатрешни мапи со интегриран Navionics податоци покрие повеќе од 18,000 езера со до 1' контури.Комбо се карактеризира со брзо ослободување спасување на планината, што го прави лесно да се отстрани и да ги понесете со вас.NMEA 2000 и NMEA 0183 мрежна поддршка ви обезбедува со мотор податоци, сензор конекција, автоматски интеграција и повеќе.ECHOMAP UHD 93sv е дури и компатибилен со Сила контрола мотор за целосна контрола на моторот од екранот плус способност да го насочите да показните точки, следат песни и многу повеќе.Garmin Panoptix Live Scope Скенирање Sonar Систем (010-01864-00)ЈАСНО е, ова е најдобрата sonar технологија некогаш.Никогаш не сте fished вака пред.Panoptic живеат делокруг е во живо, во реално време Скенирање sonar.Ти всушност може да се види лесна-за-толкува живеат Скенирање sonar слики на Риба пливаат во близина на Јасно дефинирана структура.Можете дури и може да го видите вашиот ги наведуваш како што се потсетите тоа.И вашиот брод не треба да се движат.Овие слики се толку јасни и прецизни дека со малку пракса, може да биде во можност да се прави разлика помеѓу видовите на Риба!.

Избор на купувачот..