• Ново
Rockville dB13 3000 Вати Врв/750w RMS Моно 2 Ohm Засилувач Автомобил Amp
zoom_in

Rockville dB13 3000 Вати Врв/750w RMS Моно 2 Ohm Засилувач Автомобил Amp

DEN 4272.24

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Вклучува : Засилувач.Бас Далечинското.Раѓање лист со тестирани моќ.Сопственикот прирачник.Монтажа Завртки.Гаранција.Rockville d B13 3000 Вати Врв/750w Dyno-Сертифицирани ФИРМИ Моно 2 Ohm Засилувач Автомобил Amp.Dyno Заверена RMS Моќност Оцени : (Уверение Dyno Тест / Помалку од 1 % THD) (Користите овие рангирања кога ќе се направи споредба со врвни брендови како што се Kicker, Rockford Fosgate, итн.). - 2 Ohm : 750 W x 1 Канал 150 @ 100 Hz. 80 Amp Макси Осигурач.Димензии : (Ш x H x L) 9" x 2.4" x 14.7".Rockville d B13 3000 Вати Врв/750w Dyno-Сертифицирани ФИРМИ Моно 2 Ohm Засилувач Автомобил Amp.Dyno Заверена RMS Моќност Оцени : (Уверение Dyno Тест / Помалку од 1 % THD) (Користите овие рангирања кога ќе се направи споредба со врвни брендови како што се Kicker, Rockford Fosgate, итн) - 2 Ohm : 750 W x 1 Канал 90d B.Под Напон за Заштита на 10 V.Во текот Напон Заштита на 16 V.Зачестеност Одговор : 15 Hz - 250 Hz.Амортизацијата Фактор : >150 @ 100 Hz. 80 Amp Макси Осигурач.Димензии : (Ш x H x L) 9" x 2.4" x 14.7".Опис : .На d B13 е моно засилувач со 3,000 w врв на производството и 750 w Dyno Сертифицирано.Овде, во Rockville што нудат најдобра вредност во автомобил аудио.Ние тоа сакаме да се направи тоа лесно за вас да се споредат нашите производи на било брендови на пазарот.Врв оценка може да се користи за да се споредат со брендови кои ги користат врв оцени како Шеф и Моќ Acoustik додека на Dyno Сертифицирани ФИРМИ оценка може да се користи да се споредува со врвните брендови како што се Kicker, Rockford, Алпска, итн.Еден од трикови за да се утврди вистинската моќ на автомобил засилувач е да се размножуваат на осигурач оценка од 10 да се утврди вистинската RMS моќност.Оваа формула речиси секогаш се работи во рок од 20 %.На d B13 карактеристики на Макси осигурач со рејтинг од 80 Засилувачи.Иако ние го оценувате овие конзервативно на 750 w Dyno Заверена @ 2 ohms, овој засилувач го става надвор повеќе енергија од ова!Овој засилувач е целосно прилагодливи 12d B/Октава crossover со диференцијални circuitry.Останатите карактеристики вклучуваат subsonic филтер, целосно прилагодливи бас еквилајзер, нем и одложување soft start технологија, фаза контрола прекинувач, и табла subwoofer контрола за дополнителна погодност.На d B13 е заштитен со целосна IC контролирани коло и има професионален врв граничник circuitry за гарантирање на нарушување слободна музика репродукција на сите нивоа.На РКА на текст ги прифаќа и двете избалансиран и он-избалансиран влезови.Ако постои потенцијал заклучок во автомобил, балансирана влезниот сигнал е помалку подложни на бучава.Дб засилувачи со Rockville употреба на врвот на делови и компоненти се препорачува од страна на Rockville е многу свој инженер.Овие засилувачи се најдобри звучи надвор од секоја серија имаме некогаш создадени.Тие се изврши поефикасно резултира во уште d B на звук.Ние направивме за нив да биде 2 ohm стабилна исто како и светски најпознатите засилувачи со Rockford Fosgate, Kicker, итн.Ако се споредат нашите amp на најпознатите засилувачи ќе ја најдете нашата amp може да се натпреварува и, во моето мислење, се надминува перформансите на нешто во својата класа.

Избор на купувачот..