• Ново
Belva BXA15001 BX-Серија 1500 W Max Monoblock Класа А/Б Автомобил Засилувач со Вклучен Далечински Бас
zoom_in

Belva BXA15001 BX-Серија 1500 W Max Monoblock Класа А/Б Автомобил Засилувач со Вклучен Далечински Бас

DEN 2015.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Моќ Оценка : 750 W Max 1 x @ 4 ohms 1500 W Max 1 x @ 2 ohms.Жичен далечински бас ниво на контрола вклучени. 96d B сигнал на бучава сооднос Вкупно Хармонично Нарушување (THD) : 0.05%.Зачестеност Одговор : 10 - 250 Hz.На Belva BXA15001 се категоризираат како Класа А/Б засилувач.Оваа класа на засилувачи комбинирање на висока ефикасност на класа А засилувач и пониски нарушување најде во класа Б засилувачи.На AB класа засилувач акти повеќе сличен на класа На засилувач со biasing и transistors така тие стануваат активни кога сигналот е блиску до нула.Како сигнал за екскурзија се зголемува во поголеми бранови, само еден транзистори останува активна, примарна функција се наоѓаат во класа Б засилувачи.Овие карактеристики, во комбинација со MOSFET транзистори овозможи на Belva BXA15001 да биде еден од најефикасните засилувачи на пазарот.На BXA15001, исто така, има три-начин за заштита circuitry кој ги штити против топлинска, преоптоварување, и говорник недостатоци.Оваа конфигурација зголемува долговечноста на двете засилувач и целиот собраниски систем.Додека други засилувачи на пазарот само функција променлива бас зголеми прекинувач, на BXA15001 се опремени со променлива бас зголеми knob.Ова му овозможува на корисникот да фина мелодија на бас и да се добијат во засилувачи со поголема прецизност.Променливата бас зголеми има опсег од 0 до 18 децибели, додека во други засилувачи во иста класа, опсег е само од 0 до 12 децибели.На BXA15001 е супериорен во однос на текст флексибилност карактеристики и високо ниво и ниско ниво на говорникот влезови.На високо ниво и влезови им овозможи на исправноста да се жичен во фабрика стерео или резервни стерео без ниско ниво РКА влезови.Ниското ниво на говорникот влезови значи комплициран процес на спојување на жица во стерео може да се одмина.

Избор на купувачот..