• Ново
NVX NDA101 500 Watt RMS N-Серија Класа D 1-Ohm Стабилна Monoblock Засилувач (ЦЕА-2006 година во Согласност) со Вклучени Бас Далечински Knob
zoom_in

NVX NDA101 500 Watt RMS N-Серија Класа D 1-Ohm Стабилна Monoblock Засилувач (ЦЕА-2006 година во Согласност) со Вклучени Бас Далечински

DEN 405.60

Износ
check Во форма достапна за нарачката

На NVX NDA101 е Класа D засилувач користење на мала, но ефикасна MOSFET транзистори.MOSFET засилувачи се дизајнирани за процесирање дигитални сигнали со помала моќност consumption.By со користење на помалку енергија, MOSFET засилувачи изгуби помалку енергија за дисипација на топлина.Како резултат на тоа, Класа D засилувачи, како што NDA101, имаат повисоко ниво на ефикасност стапка на 90% во споредба со нивните AB класа колеги кои функција на ефикасност стапка од 50 до 70%.На NVX NDA101 е опремен со жичана далечински бас ниво на контрола.Оваа функција му овозможува на корисникот да погодно да се направи корекција на бас нивоа на песна по песна основа, без да се прилагоди на здобијат со поставување директно на засилувач од себе.На knob, исто така, му овозможува на корисникот да се вклучите во бас ниво прецизно да се помогне да се обезбеди највисок квалитет на звукот е можно да се постигне.Додека други засилувачи на пазарот зголемат нивните спецификации, NDA101 е тестиран со користење на Електроника Друштвото рејтингот тест.Ова значи дека сите спецификации наведени за NDA101 се точни за мир на умот.На NDA101, исто така, користи threeway заштита circuitry, заштита не само на засилувач, но целиот звучен систем од топлинска, преоптоварување, и говорник недостатоци.

Избор на купувачот..