• Ново
Fishawk Скица Моливи, 40pcs Цртање Моливи Сет, Цртање Молив Сет со Моливи Торба за Пишување и Скицирање, Професионален Уметник Уметност Резерви, за Деца, за Возрасни Учени
zoom_in

Fishawk Скица Моливи, 40pcs Цртање Моливи Сет, Цртање Молив Сет со Моливи Торба за Пишување и Скицирање, Професионален Уметник Уметност

DEN 1185.60

Износ
check Во форма достапна за нарачката

【Цртање Комплет】скица комплет содржи 12 скицирање моливи, 1 дрво-слободен молив, 4 chalking моливи, 1 комунални нож, 4 wickers, 1 пластична острилка, 3 јаглен моливи, 1 двоен-дупка острилка, и 3 Графит род, 1 мека гумичка, 3 хартија и пенкала, 1 гумичка, 3 јаглерод прачки, 1 најлон кеса, 1 песок одбор. 【Голем Капацитет】Ова повеќе слоеви молив случај е со вметнување на неговото место, што значи дека може да се стави многу моливи или други алатки за цртање, итн.Чувајте ги вашите четки уредно наредени, јасно на прв поглед, сè е тука и организирани. 【Високо Квалитетен Материјал】Цртање моливи се направени на премиум дрво и е не-токсични.Лесно да се изостри и да не се скрши лесно.Напишете мазна, совршен за пишување, цртање и скицирање.Совршен за професионални уметници, аматери, почетници, студентите, архитект и дизајнер. 【Мулти-функција】На моливи чантата, исто така може да се користи за чување на вашиот eyeliner, шминка четки, и така натаму.Можете да вметнете ништо во слична големина.Пренослив, тоа е во рачни големина.Тоа е многу погодно да се земе со овој молив случај оди никаде. 【Роденден Подароци】Скицирање Suppliesis најдобар Божиќ Роденден Нова Година на подарок за момчиња девојчиња деца деца.Можете дури и може да се даде како награда за вашите деца, синови, ќерки, granddaughters, внуци.Голем капацитет : Ова повеќе слоеви молив случај е со вметнување на неговото место, што значи дека може да се стави многу моливи или други алатки за цртање, итн.Цртеж моливи се направени на премиум дрво и е не-токсични.Лесно да се изостри и да не се скрши лесно.Напишете мазна, совршен за пишување, цртање и скицирање.Совршен за професионални уметници, аматери, почетници, студентите, архитект и дизајнер.Мулти-функција : моливи чантата, исто така може да се користи за чување на вашиот eyeliner, шминка четки, и така натаму.Можете да вметнете ништо во слична големина.Преносни : Тоа е во рачни големина.Тоа е многу погодно да се земе со овој молив случај оди никаде.

Item Type:
Sketching Pencils Set
Material:
nylon, wood, graphite, TPR, willow, sandpaper, density board
Quantity:
40 pcs / Set
Package List:
1 * Set of Sketching Tools :
1 * Bag :

Избор на купувачот..