• Ново
Милвоки.со 6955-20 12 Лизгачки Двојна Bevel Митра Видов
zoom_in

Милвоки.со 6955-20 12 Лизгачки Двојна Bevel Митра Видов

DEN 16776.00

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Митра агол ред да се приспособат со аретир замени го прави едноставни за dial-во прецизни митра агли.Митра агол дигитални readout обезбедува повторливи точност до 0.1 степен.Dual составен работа-сајт светла целосно го осветлуваат работа парче и намалување на линија од двете страни на ножот. 15-засилувач, 3.3 max hp директен-вози мотор обезбедува зголемена моќ за високи перформанси сечење во тешко граѓа.Интегрален прашина канал доловува 75 проценти од сите прашина и остатоци.Опис на производот 12" Лизгачки двојна bevel комп Митра видов.Производот е лесен за употреба.Производот е издржлив.Производот е произведен во Тајван.Од Производителот На Милвоки.со 6955-20 12-Инчен Лизгачки Двојна Bevel Митра Видов (со Дигитални Митра Агол - парична Казна Прилагоди) карактеристики на митра агол ред да се приспособат со аретир замени што го прави едноставни за dial-во прецизни митра агли.Ова му овозможува на корисникот да брзо да се прилагоди за не-плоштад на животната средина.Со парична казна се прилагоди овозможува една рака операција; (1) страна на материјалот, (1) рачно производство фино прилагодување.На митра агол фино прилагодување карактеристики само zeroing систем и работи на ЦЕЛИОТ митра агол опсег.Исто така, има двојна составен jobsite светла кои целосно го расветли работата парче и намалување на линија од двете страни на ножот.Ова го прави полесно за корисникот за да го видите на сечилото внесете материјал.Тоа исто така ја елиминира расправаме за купување и поставување на независна осветлување.Овие светла се особено корисни за пред-заврши millwork.На Милвоки.со 6955-20 12-Инчен Лизгачки Двојна Bevel Митра Видов, исто така, има електронска меки почеток, која им овозможува столар да искористиш приликата врз намалување на линија без да се оштети материјал.Сечилото е потребно помалку од две секунди за да се добие до полна брзина, но тоа го прави сите разликата во обезбедување на непречено да почне.На Милвоки.со 6955-20 12-Инчен Лизгачки Двојна Bevel Митра Видов има мотор кој се одликува со постојано напојување технологија која обезбедува постојана брзина под оптоварување.На ВРТЕЖИ во минута (3,250) на сечилото е иста во двата без оптоварување и за време натоварени сечење.Ова обезбедува брз, чист се намали, дури и во тврдо материјали.На Милвоки.со 6955-20 12-Инчен Лизгачки Двојна Bevel Митра Видов содржи составен прашина канал кој ја доловува до 75% од прашина и остатоци намали со зафаќање на прашина во близина на намалување на двете страни на ножот и насочувајќи го кон задниот дел од видов.Ова ги зголемува струење и им овозможува на отпад да тече низ назад на лактите и отпад во сад.Резултатот во Најдобар Собирање Прашина во Индустријата!Ова го видов има преголеми еден лост bevel усогласување со (9) позитивни bevel запира кој овозможува видов лесно bevel лево и десно 0 степени 48 степени.

Избор на купувачот..