• Ново
LOKAHI ЛИСТ-Crystalz Бања Морска Сол-Црвена Rendevous-Мудрец & Лимон (Страст Серија)
zoom_in

LOKAHI ЛИСТ-Crystalz Бања Морска Сол-Црвена Rendevous-Мудрец & Лимон (Страст Серија)

DEN 2337.60

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Овие неверојатни капење море соли обезбедуваат бројни придобивки whiles се дејствија релаксација.ЦРВЕНО ALAEA МОРСКА СОЛ-луксузен спарно бања морска сол (Alaea) доаѓа од Хавајски острови на rhe Пацифик.Хавајски (Kauai) Црвена Alaea сол се вели дека за да се состави до 80 различни природни минерали, вклучувајќи калиум и магнезиум.Alaea сол е морска сол се меша со Хавајски вулканска глина-црвеница.Тоа му дава на сол на terracotta или цигла црвена боја.Хавајски островот на Kauai е главниот регион за оваа сол и е една од најпознатите склопот на природни соли во светот.Hawaiians верува дека Црвениот Alaea Глина даде сол тоа е духовната моќ, за да овој ден е се уште се користи во традиционалната церемонија, обред благослови, и за прочистувачките и исцелување цели.Бања сол ќе ви помогне со invigorating вашето чувство од страна на чистење на вашата кожа и да се обезбеди чувство на чистота.Оваа мешавина имаме во комбинација етерични масла од Жалфија и Лимон со специјална мешавина на Epsom Сол & Магнезиум Снегулки.Вие не може да тргне наопаку не е важно кој ќе го изберете.Па, обидете сите нив!АЛЕРГЕНИ : Оваа сол не содржи било познато алергени или специфични компоненти, и е погоден за следните диети : Вегетаријанска, Вегетаријанци, Лактоза Слободни, & Глутен Слободни.Сол не содржи меламнин.ГМО ДЕКЛАРАЦИЈА : Оваа сол е не се генетски модифицирани, ниту пак да го содржат генетски модифицирани организми (ГМО) или нивни деривати и генетско инженерство не се применува во текот на процесот на производство.Оваа мешавина имаме во комбинација етерични масла од Neroli и специјална мешавина на Epsom Сол & Магнезиум Снегулки.

Избор на купувачот..