• Ново
8GB Турбо Класа 6 MicroSDHC Мемориска Картичка. Висока Брзина За Blackberry Bold 9000 9700 9900 Доаѓа со бесплатен SD и USB Адаптери. Живот Време Гаранција.
zoom_in

8GB Турбо Класа 6 MicroSDHC Мемориска Картичка. Висока Брзина За Blackberry Bold 9000 9700 9900 Доаѓа со бесплатен SD и USB Адаптери.

DEN 818.64

Износ
check Во форма достапна за нарачката

8 GB Микро Картичка Класа 6 Производителот Тим Група + Бесплатно High Speed USB читач.Само 10% големина на некоја стандардна SD-картичката.Вграден-во Грешка, Поправи Код (ECC) за да се открие и да се поправи трансфер грешки.Поддржува Содржини Заштита за Снимање Медиуми (CPRM).Доживотна Гаранција. 3 G и 4 G технологија значи мобилни телефони, сега можат да префрлувате податоци безжично побрзо од било кога.Ова значи нови апликации се можни вклучувајќи и дигитална видео-снимка, камери, видео репродукција, MP3 музика, игри, лични сметки и дневници, e-mail и гласот на снимањето.Откако достапен само на персонални компјутери, овие моќни мултимедијални карактеристики се сега е помогнато на мобилни телефони, како и.Ова го прави ТИМОТ micro SDHC мемориски картички со нивните високи стапки на пренос на совршен натпревар за висока резолуција на видео и фотографија на мобилни телефони.ТИМОТ micro SDHC мемориски картички се базирани на оригиналниот производител Флеш меморија и фабрикувани користење на напреден процес кој обезбедува брз трансфер на податоци стапки, како и компактна големина.Ова значи дека тоа е совршен за новата генерација на мобилни телефони, 3 G мобилни телефони и pda уредите кои нудат висок квалитет на мултимедијална репродукција.Сè, од дигитални фотографии, видео записи, MP3 музика, игри, мапи и мултимедијални клипови можат да бидат спакувани во оваа мала картичка со големина на нокт. ● Целосно компатибилна со SD 2.0 Стандарди ● Само 10% големина на некоја стандардна SD картичка ● SDHC Class 6 во согласност ● Micro SD адаптер им овозможува на него да се користи во стандардна SD Картичка слотови, компатибилен со сите SDHC-означени како домаќин уреди ● Лесен за употреба, plug-and-play операција ● Вграден Грешка Корекција на Кодот (ECC) за да се открие и да се поправи трансфер грешки ● е во Согласност со Secure Digital Музика Иницијатива (SDMI) пренослив уред барања ● Поддржува Содржини Заштита за Снимање Медиуми (CPRM) ● Овозможува Во Системот Програмирање (ISP) за ажурирање на фирмверот ● Поддржува автоматско мирување, моќ-исклучување и спиење режими ● Механичко пишува-заштита switch ● Ro HS согласност.

Избор на купувачот..