• Ново
SHENYIFAA 10мм 12mm SNR0010K11 S Тип на CNC Струг Обработка Машина Внатрешен Навој Алатки Провира Toolholders Тема Вртење на Држачот (Големина : SNR0025S16)
zoom_in

SHENYIFAA 10мм 12mm SNR0010K11 S Тип на CNC Струг Обработка Машина Внатрешен Навој Алатки Провира Toolholders Тема Вртење на Држачот

DEN 379.20

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Indexable карбид вртење вметнете ножеви се направени од зацементира карбид и употреба PVD слој, сечилото има висока цврстина, низок коефициент на триење, убаво отпорност на абење и хемиска стабилност. 1. материјал на ролери заградата користи одлични челик, со кои се подобрува стабилноста на производот. 2. Сите челик toolholder edge е направен од 45° chamfering или fllet процес ,кој е добар изглед и да се избегне гребење кога работникот се работи. 3. Челик месо тело термички третман за да се HRC 43-48°. 4. Сите завртки, pressplate,клуч е универзален тип и може да се заменливи.

Избор на купувачот..