• Ново
DII Отворено Tabletop Собирање, Дамка Отпорни & Водоотпорен, Placemat Сет, Заштита Далеку
zoom_in

DII Отворено Tabletop Собирање, Дамка Отпорни & Водоотпорен, Placemat Сет, Заштита Далеку

DEN 599.04

Износ
check Во форма достапна за нарачката

100% Полиестер.РЕВЕРЗИБИЛНА PLACEMATS : Уживајте во квалитетен tablecloth дека е дамка отпорни и водоотпорен мерење 13 x 19-инчи направен од 100% полиестер материјал.ЛЕСЕН ЗА ЧИСТЕЊЕ : Материјал може да се избриша чисти или машина изми на нежни циклус, собори сува ниска и Ниско железо ако е потребно; се користи повторно и повторно.УЖИВАЈТЕ во ПОТОПЛИТЕ ВРЕМЕТО : Донесе живот на вашиот патио или палубата со различни табела врвот options да биде домаќин на собири и споделување на храна.ДОДАВА ЗАВРШУВАЊЕТО на ДОПИР : Разни дизајни на располагање за да се создаде изглед за да одговара на вашата личност, користете сезона по сезона.ДОБИЕТЕ ПОВЕЌЕ ОД ВАШИОТ ТАБЕЛА : Заштити површината на вашиот tabletop од гребнатини, дамки, и изгореници со користење на тркачи, placemats, или tablecloths.DII отворено tabletop колекции се направени од 100% полиестер материјал кој е и дамка отпорни и водоотпорен.Направени до минатата сезона по сезона, па можете да уживате за многу години да дојде на оваа колекција има квалитет во секој детал.Со великодушно hemmed рабови, mitered аглите, и боја брзо мастило нашиот производ ќе се одржи на континуирана употреба.Материјалот исто така е машина перат па ако сакате едноставно да се избрише до истури или треба повеќе темелно чистење едноставно се фрли во миење и собори на низок, низок железо ако е потребно.Zippered tablecloths и тркачите кои се на располагање за користење на патио чадор.Размавта паѓа над патент за лесна изглед.Бои и модели се внимателно обмислен и избран да биде на точка и во тренд за пролет и лето сезони, или да ги користите на целата година затворен, во зависност од вашата потреба.Уживајте во топлите временски услови со оваа прекрасна tabletop колекција за шарени dinning искуство со семејството и пријателите на вашиот палубата или патио.Квалитетот е во секој детал; изработени од полиестер овој материјал се овозможува за нашиот производ да биде навремено отпорни, отпорни на дамки, вода и доказ овозможувајќи за полесно расчистување, едноставно да го избрише вашиот tablecloth со влажна сунѓерот како што е потребно.Ние, исто така, вклучени дарежлива 1" полите со mitered агли за tablecloths и тркачи и .5" полите за салфети и placemats.Овие се дизајнирани да траат со години да дојде и да продолжи да го издржат елементи додека изгледате одлично на вашиот патио маса сезона по сезона.Асортиман на модели се достапни со опции што овозможуваат за патио чадор.Материјалот е машина перат : миење ладно, собори сува ниска, топло железо ако е потребно.

Избор на купувачот..