• Ново
Пршлен, 30 Мрежа Фан-во облик на 3-заб Заб Мелење Диск Мултифункционален Trapezoid за Мелење
zoom_in

Пршлен, 30 Мрежа Фан-во облик на 3-заб Заб Мелење Диск Мултифункционален Trapezoid за Мелење

DEN 1183.20

Износ
check Во форма достапна за нарачката

На trapezoid е многу агресивен сегмент кој лесно се придава на сегмент плоча.Дизајн за отстранување на лепила, тенка облоги и израмнување на нерамни места или зглобови.Ефективна конкретни/glue/боја кат мелење алатки, брзо и течно мелење.Мазна и непрекинат рабови, ниска мелење на корозија, висока ефикасност.Тоа е добро да се крупни мелење конкретни површината брзо, отстранете судрат, направи површината израмнување.Дизајн за отстранување на лепила, тенка облоги и израмнување на нерамни места или зглобови.Ефективна конкретни/glue/боја кат мелење алатки, брзо и течно мелење.На trapezoid е многу агресивен сегмент кој лесно се придава на сегмент плоча.Мазна и непрекинат рабови, ниска мелење на корозија, висока ефикасност.Тоа е добро да се крупни мелење конкретни површината брзо, отстранете судрат, направи површината израмнување.

Material:
Diamond
Specification:
fan-shaped 3-tooth tooth
Grit:
#30
Thickness:
16mm / 0.6in
Inner diameter:
9mm / 0.4in
Package List:
3* Trapezoid Diamond  :

Избор на купувачот..