• Ново
Liyeehao Softbox Beehive Мрежа, Свитлива Најлон Softbox Мрежа, Преносни за Портрет Фотограф Снимање во Студио за Фотографија
zoom_in

Liyeehao Softbox Beehive Мрежа, Свитлива Најлон Softbox Мрежа, Преносни за Портрет Фотограф Снимање во Студио за Фотографија

DEN 1051.20

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Користење мрежа на softbox да се контролира светлината се поклопуваат и ги заостри вкупно покриеност.Мрежа ви овозможува да имате повеќе насочен контрола над производството, додека остане мека, единствен квалитет.Погоден за снимање посебни портрети или производи, производство на различни светло и темно хелиум ефекти.Мрежа може да се користи со 60x60cm 4‑агол мека светлина кутија, и мека кутија може да се користи само со кука и јамка сврзувачки елементи.Таа донесува мобилната дизајн и е пораби со прицврстување ленти на двете страни, кои можат да бидат поправени во внатрешноста на softbox соодветно.Кука и јамка сврзувачки елементи поставата прави инсталација лесно и брзо.Со хелиум functio, може да го контролира светлината не да се удри во позадина за да се истакнат објектот да биде фотографиран.Функција : 1. Користење мрежа на softbox да се контролира светлината се поклопуваат и ги заостри вкупно покриеност.Мрежа ви овозможува да имате повеќе насочен контрола над производството, додека остане мека, единствен квалитет.2. Таа донесува мобилната дизајн и е пораби со прицврстување ленти на двете страни, кои можат да бидат поправени во внатрешноста на softbox соодветно.Кука и јамка сврзувачки елементи поставата прави инсталација лесно и брзо.3. Погоден за снимање посебни портрети или производи, производство на различни светло и темно хелиум ефекти.4. Мрежа може да се користи со 60x60cm 4‑агол мека светлина кутија, и мека кутија може да се користи само со кука и јамка сврзувачки елементи.5. Со хелиум functio, може да го контролира светлината не да се удри во позадина за да се истакнат објектот да биде фотографиран.Спецификации : Предмет Тип : Softbox Мобилната Grid Material : Nylon Color : Како Слики Прикажани Производ Големина : Прибл. 60x60/23.6x23.6in Weight : Прибл. 57g/2oz Applicable модел : 60x60cm 4‑агол мека светлина box Package Листа : 1 x Softbox Мобилната Мрежа .

Избор на купувачот..