• Ново
ASUS TUF SABERTOOTH 990FX R2.0 Штекер НА3+ DDR3 SATA 6Gb/s USB 3.0 AMD 990FX ATX Плоча
zoom_in

ASUS TUF SABERTOOTH 990FX R2.0 Штекер НА3+ DDR3 SATA 6Gb/s USB 3.0 AMD 990FX ATX Плоча

DEN 7892.64

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Cera Mi X Премиум керамички слој технологија обезбедува најдобрите топлина дисипација.TUF Термички Радар во Реално време термички детекција со професионална кориснички режим за кориснички прилагодувања.TUF Кондензатори, Chokes и MOSFETS Заверена од страна на војската стандард за да се обезбеди крајна издржливост.Windows 8 Поддршка Подготвени Надгради Хардвер и Мајчин bios-от Поддршка, со Брзо Подигање Функција.DIGI+ Моќ за Контрола на Сите Нови Дигитални Моќ за Контрола и ПРОЦЕСОРОТ и DRAM.Овој одбор ги поддржува AMD Штекер НА3+ за AMD FX Серија ПРОЦЕСОРОТ до 8 јадра и е исто така компатибилна со претходната генерација AMD Штекер НА3 процесори.На TUF Серија обезбедува шешељ стабилност, сите околу компатибилност, и екстремна издржливост, обезбедување најсигурни компјутери искуство.На SABERTOOTH 990 FX R2.0 endures на Ветената Сигурност Строги Тест Програма, за да се обезбеди безбедно и непречено функционирање дури и во најголем предизвик во услови.Ексклузивно TUF карактеристики го прават оваа плоча уникатни и иновативни.ASUS ги спроведува врвни термички решенија Cera M!X и TUF Термички Радар.Cera M!X е премиум керамички слој технологија која обезбедува 50% поголема површина за дисипација на топлина.TUF Термички Радар е уникатно решение кое го вградува 10 хардверски сензори на матична плоча за да се обезбеди реално време термички детекција со детални информации за секоја критична компонента.ASUS' новиот DIGI+ Моќ Контрола на технологијата вклучува повеќе дигитални нисконапонски контролори, дозволувајќи им на ултра-прецизни модулација и подесување за двете ПРОЦЕСОРОТ и DRAM.ASUS S. E. P (Ефикасен Префрлување Власт) не само што им дава повеќе префрлување моќ за матичната плоча, но, исто така, нуди поголема ефикасност со помала моќ на косата и помалку губење топлина генерирана.Mem OK!обезбедува меморија подигање на компатибилност, и ESD Чувари обезбедува единствена заштита на матичната плоча компоненти од неочекувани електростатско пожар.На оваа плоча, исто така доаѓа со Quad-GPU SLI и Quad-GPU Cross Fire X Поддршка, обезбедување на флексибилни мулти-GPU решенија, овозможувајќи му на корисникот да се доживее еден сосема нов гејминг стил никогаш не доживеале досега.За крајна издржливост, на SABERTOOTH 990 FX R2.0 користи воена стандард TUF кондензатори, chokes и MOSFETS да се обезбеди чувствувате живот-век, дури и под најсложените услови.

Избор на купувачот..