• Ново
Полиуретански Вртливата Проширување на Матични Рициново Сет од 4 w/3 x 1.25 Сини Тркала и 1-1/2 Произлегува - Вклучува 2 со Горниот дел Кочница - 1200 кг Вкупен Капацитет - Усл
zoom_in

Полиуретански Вртливата Проширување на Матични Рициново Сет од 4 w/3 x 1.25 Сини Тркала и 1-1/2 Произлегува - Вклучува 2 со Горниот

DEN 2128.80

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Овие Услуга Рициново Серија #20 Проширување на Матични Полиуретан casters нудат различни тркала големини и монтажа височини : 3" Тркало : 4-1/8" монтажа висина; 3-1/2" тркало : 4-5/8" монтажа висина; 4" тркало : 5-1/8" монтажа висина; 5" тркало : 6-1/8" монтажа висина.Тркалата се нуди во три различни бои Сива, Сина и Црвена боја.Тежина Капацитет : 3" и 3.5" : 300 кг Капацитет/Рициново; 4" и 5" : 350 кг Капацитет/Рициново.Сите casters функција проширување на матични дека е 2-11/16" во должина.На проширување на матични доаѓа во 10 различни дијаметри : (3/4", 7/8", 1", 1-1/8", 1-1/4", 1-3/8", 1-1/2", 1-5/8", 1-3/4", и 1-7/8").Пред да нарачате, Услугата Рициново препорачува мерење на внатрешниот дијаметар на вашиот цевки - ова мерење ќе се утврди соодветната проширување на матични дијаметар е потребно.Не се сигурни како да се измери или не гледам големина ти треба?Јавете ни се или пратете ни порака.Кочница опции вклучуваат врвот за заклучување на сопирачката (TLB) или вкупно брава, сопирачки (TTL).На врвот за заклучување на сопирачката (TLB), која е избрана на 3", 3-1/2", 4", и 5" тркала големини, места позитивен заклучување сила против воланот упатуваа заклучување на воланот само.Вкупниот брава, сопирачки (TTL), која е избрана на сите тркала големини, исто така места позитивен заклучување сила против воланот одиш, но вкупниот брава, сопирачки (TTL) истовремено не се заклучи на воланот и на вртливата за целосно стабилна позиција.Најдете и други тркала материјали, големини и сите Услуга Рициново производи на нашите Storefront.Кликнете на "од Услугата Рициново" линкот погоре главниот наслов на било која Услуга Рициново страница листата.Полиуретански тркала се подот безбедно, не-означување и не-marring одиш да се постават на полиолефин јадро.Тие се изврши особено добро на цврсти површини како што се бетон, плочки, и дрво и се спротивстави на масло, масти, вода, и повеќето растворувачи.Поли рициново тркала обезбеди лесен и висок капацитет тркала опција за мирно и тивко се тркалаат.Атрибутите За Серија 20 Полиуретан Casters.Други Полиуретан Бои.Покрај сина, полиуретан исто така е достапен во црвена, црна, maroon и сива.Не-означување и не-marring, полиуретан врши особено добро на цврсти површини како што се бетон, плочки, и дрво.Фенолни.Отпорни на влијанието на штетата, вода, масло и маснотии.Неметални и искра доказ.Термопластични Гума.Меко, тивко и не-означување тркала изврши особено добро на цврсти површини како што се бетон, плочки, и дрво.Тврда Гума.Обезбеди високо оптоварување на капацитетите и отпорност од споредливи тркала и отпорни на повеќето хемикалии и масла.Солидна Полиуретан.Не-означување, не-marring полиуретан тркала моделирани како една солидна парче.Ќе не flatspot или debond, обезбедување непречено и солидна се тркалаат во текот на долги периоди на време.Мека Гума.Отпорни на повеќето хемикалии и масла - се комбинираат мека упатуваа на тврда гума јадро, нудејќи тивко движење и cushioned возење.Најлон.Обезбеди многу низок отпор на тркалање, покажуваат висока отпорност на многу агресивни супстанци и отпорни на повеќето хемиски и масла, и под нормални услови на работење се одржување слободни.Фенолни Здраво Темп.Идеална на висока температура печење средини.Отпорни на влијанието на штетата, вода, масло и маснотии.Неметални и искра доказ.

Избор на купувачот..