• Ново
PiÒata Алкохол Мастило од Жакард, Месинг, 1/2 Унца Шише (JFC1035)
zoom_in

PiÒata Алкохол Мастило од Жакард, Месинг, 1/2 Унца Шише (JFC1035)

DEN 2160.00

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Високо заситени со алкохол базирани мастило.Убава боја која е киселина-слободни и транспарентни.Работи и на било чиста површина. 1/2 унца шише.Боја : Месинг.Многу заситени, брзо сушење на алкохол мастило за никаква цврста површина.Неизбришиви и отпорна на вода откако ќе се исуши, Piñata Бои се исчисти со алкохол и ре-влажни себе, овозможувајќи за уникатен ефекти и техники не е лесно да се постигне со вода-базирани системи.Киселина-бесплатно со одлична лепило својства, тие станаа одат-на мастила за сите не-porous површината.Овој пакет ги содржи .5oz на мастило.Достапни во различни бои.Секој се продава одделно.ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : Запалив.Се согласува да ASTM D4236. Произведено во САД.

Избор на купувачот..