• Ново
Тренд Лабораторија Крпа Пелена Starter Pack, Девојка (Укинати од страна на Производителот)
zoom_in

Тренд Лабораторија Крпа Пелена Starter Pack, Девојка (Укинати од страна на Производителот)

DEN 1683.36

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Голема крпа пелена дополнителен комплет за девојка, прилагодливи на рака, го прави лесно да се носат или се врткаат низ шетач се справува додека лизгање рамо подлога дава максимална удобност и олеснува притисокот од чантата и неговата содржина.Пространа големина 16" x 14" x 5" пелена торба со појавување на менување на подлога и валкани duds zippered торбичка.Пет крпа пелена школки со облоги, стартер пакети се исто така достапни во девојка и родово-неутрални за сите бебиња. 3 2 пакет розова пелена облоги.Пелена школки : две розова, две бела и една чоколада, elasticized страни на облоги се обезбеди за contoured одговара.Од Производителот Тренд Лабораторија Крпа Пелена Starter Pack за девојки содржи 5 една големина, сите-во-едно пелени со облоги, 6 дополнителни родово специфични облоги и крајна пелена торба.На водоотпорен надворешниот школки се наредени со мека руно дека фитили влага оддалеченост од вашето бебе, па нивните дното останува фен.Ако школка не е влажно или soiled на промена на време, само snap-in чиста лагер, кој заштедува многу алишта.Овој една големина пелена ќе расте со вашето дете како три реда на прилепува обезбеди крајната прилагодливост од новородените за деца (околу 30 килограми).Руно наредени нога и назад отвори се обезбеди удобност против малку еден кожата, и се elasticized за contoured одговара.Школка бои вклучуваат : 2 пинк со пинк девојка облоги, 2 бела боја со бела сите бебе облоги и 1 чоколадо браун со бела сите бебе лагер.Двете лагер опции се универзални, фитинг повеќето пелени и да се обезбеди заштита, каде што вашето дете има потреба од повеќето.Snap во облоги се направени со многу абсорбента микрофибер која апсорбира 5 пати поголема од онаа на нормален крпа.Пинк пелена школки вклучуваат розова облоги со дополнителни слоеви на соочи во средината за девојки максимална заштита, додека белата и чоколадо браун пелена школки вклучуваат бела облоги со еднакви соочи во текот на сите бебиња " заштита.Завршувањето на starter pack е Тренд Lab скитам стил пелена торба.Оваа браун торба со розова поставата и трим е доволно пространа да tote сите ваши во движење потреби.Built-in, изолирани шише џебовите на двете страни се задржи шишиња и закуски топла или ладна.Внатрешни џебови вклучуваат мрежа џеб и затворен патент џеб.Три магнетни џебовите на надворешноста на чантата може да се отвори со една рака што го прави удобен кога го држите бебето.Издржливи најлон ткаенина лесно да се брише чисти.Придружни торба е розова менување на подлога и транспарентен валкани duds zippered торбичка кои можат да бидат исечени на торба.Торба : 16" x 14" x 5", Менување на Подлога : 24" x 14", Валкани Duds Торбичка : 10" x 8".

Избор на купувачот..