• Ново
Duevin Пелени за Возрасни Отворање На Обновливи Прилагодливи Џеб за Инконтиненција Грижа Прилагодливи Пелена Перат И Еднократно за Старешините Пелена Крпа Нега(2 Пел
zoom_in

Duevin Пелени за Возрасни Отворање На Обновливи Прилагодливи Џеб за Инконтиненција Грижа Прилагодливи Пелена Перат И Еднократно за

DEN 386.16

Износ
check Во форма достапна за нарачката

ВОДООТПОРЕН И БЕЗБЕДНО ДА го КОРИСТИТЕ : 100% водоотпорни, со голема влага апсорпција, без несакани истекување проблеми.Го штити долна облека од нечистотија.Совет : пелена себе не содржат абсорбента слој.Тоа мора да се користи со соодветните пелена за да се постигне урина климатизација (без пелени).нема да предизвика nappy осип и чеша.ВИСОКА АПСОРПЦИЈА на ВОДА И ПРОПУСТЛИВОСТ : Секој производ ги користи дискретна core технологија, овозможувајќи користење на најдобрите, многу абсорбента материјал да се задржи влагата далеку од кожата.Им овозможи на корисниците да се движат послободно.УДОБНО И ДИШЕ : Обична ткаат, многу удобно, еднократно, може да се мијат стотици пати, економски и издржливи.Лесен за употреба, супер меки и удобни, и сува брзо.Лесно да се чисти и помалку склони на бактерии.Нејзините водоотпорен и дише лагер не предизвикаат осип или чешање на пелени.Дури и ако можете да го искористите во текот на целиот ден, тоа ќе биде многу удобно и да дише.ЗА МАЖИ, ЖЕНИ И АДОЛЕСЦЕНТИ : Тие се идеални за чувствителни на мочниот меур, и за постари пациенти, чувствителен мочниот меур, благи инконтиненција обезбедува добар избор.Идеален за чувствителни на мочниот меур, високо ниво на менструалниот циклус во тек, крвавење и појава на постпартална општи инконтиненција заштита. и нема несакани истекување загриженост.ОБНОВЛИВИ И ПЕРАТ : Ова перат panty за уринарна инконтиненција има трајни, двојно-layer PUL течење-доказ надворешниот ткаенина и многу абсорбента инконтиненција подлога за мир на умот.Имаме доверба во нашите производи, ние сме посветени на високо ниво на услуга, и ние ќе го сакам вас и вашето семејство.Опис : Ова возрасни nappy е направен од високо квалитетни материјали, без хемиски состав, безбедно и удобно.Содржи мека памучна внатрешна обвивка за да се избегне истекување и да се зголеми комфорот.Нејзините Водоотпорен и дише поставата нема да предизвика nappy осип и чеша.На копчињата на половината и предната страна на nappy е лесно да се прилагоди на големината, можете да го прилагодите според вашите барања.Погоден за стари, хендикепирани, бремена жена и други возрасни лица кои имаат проблеми со движење.Карактеристики : 1. Обична крпа, многу удобно, еднократно, се повторува за перење стотици пати, економска издржливост. 2. 100% водоотпорни, со голема влага апсорпција, а нема несакани истекување загриженост. 3. На копчињата на половината и предната страна на nappy е лесно да се прилагоди на големината. 4. Лесен за употреба, супер меки и удобни, и брзо сушење. 5. Нејзините Водоотпорен и дише поставата нема да предизвика nappy осип и чеша. 6. Погоден за стари, хендикепирани, бремена жена и други возрасни лица кои имаат проблеми со движење. 7. Гумени бендот е додадена на назад за да го направи поудобен и одговара.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект Од Типот : Возрасни Џеб Nappy Материјал : Полиестер + Водоотпорен Обложени Ткаенина Боја : Темно Сина, Светло Сина, Розова, Виолетова, Сива (Изборен) Пакет Тежина : Околу.160g Пакет се Вклучуваат : 1 x Возрасни Џеб Nappy.

Избор на купувачот..