• Ново
Возрасни Крпа Пелена, Перат долна облека за Мажи, Жени, Стари лица Инконтиненција Заштита Пелени за Возрасни Крпа Nappy Пелени Инконтиненција Грижа Гаќи Пелена Покри?
zoom_in

Возрасни Крпа Пелена, Перат долна облека за Мажи, Жени, Стари лица Инконтиненција Заштита Пелени за Возрасни Крпа Nappy Пелени Инконтиненција

DEN 539.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Висока Еластичност Возрасни Крпа Пелена Пелени : возрасни крпа пелена усвојува висока еластичност материјал, возрасни обновливи пелени за жените е затегнувачка цврстина, добри флексибилност, возрасни крпа nappy може да се мијат многу пати без деформација и штета, перат пелени за возрасни се водоотпорни и дише материјал, обновливи возрасни пелени се лесно да се носат.Добра Апсорпција на Вода долна облека Крпа Пелена : возрасни џеб пелена е лесен, и лесно да се мијат и се исуши, лесен за употреба, урина брзо ќе се апсорбира во (средниот слој) промена на подлога преку обвивка, и ткаенина која допира возрасни кожата има само малку влажни чувство.Возрасни Nappy Инконтиненција Заштита : возрасни крпа пелени ред копчето за прилагодување, крпа пелена опфаќа се лесно да се прилагоди половината, абсорбента рампа може да бидат сместени во внатрешноста, рампа нема да излезе за време на возрасни активности, абсорбента пелена, лесно може да се преземат надвор од пелена за перење и за сушење, кои во голема мера го скратува време на сушење.Мека и Кожа‑friendly Крпа Пелена : возрасни обновливи пелени за жените е едноставен и елегантен изглед, крпа пелена поклопецот е исклучителна изработка, абсорбента пелена можат да бидат ставени внатре, и пелена нема да излезе за време на возрасни активности, абсорбента пелена може да биде лесно да се отстрани од пелена за перење и за сушење, кои во голема мера го скратува време на сушење.Практична Возрасни Крпа Пелена : возрасни крпа пелена поклопецот е лесно да се стави на и полетување, перат инконтиненција заштита пелени ви донесе олеснување.Ставање на и полетување е иста како пелени хартија,платно за возрасни пелени се супер меки и удобни, возрасни крпа пелени брзо сушење во исто време, возрасни крпа пелени се меки нозе се цврсто затворени.Спецификација : Предмет Тип : Возрасни Крпа Пелена Пелени : Нема пелени (ве молиме да ги купите појавување пелени да се користи заедно) Погодни За Возраста На Толпата : Возрасни, стари лица Големи Димензии : Половината обемот 66-128cm/26.0-50.3 во, Crotch Висина : Околу. 45см/17.7 во Материјал : Крпа Карактеристики : 1. Многу удобно, еднократно, се повторува за перење стотици пати, издржливи. 2. Водоотпорен, и не постои загриженост од страна на истекување. 3. Мека дизајн на нозе и дополнителен еластичен на задната страна за повеќе удобно се вклопуваат. 4. Висок половината. 3 ред токи може да се прилагоди на големината 5. Лесен за употреба (Ставање на и полетување е иста како хартија, пелени), супер меки и удобни, и сува брзо. 7. Дише, нема пелена осип во долготрајната употреба, што е добро за здравјето.рециклирајте го користат за да се заштити животната средина.Применливи Луѓе : Постарите лица, хендикепираните лица, бремените жени и други возрасни лица со неповолно мобилност.Пакет Листа : 1 x Возрасни Крпа Пелена.

Item Type:
Adult Cloth Diaper
Diapers:
No diapers (please purchase matching diapers to use together)
Suitable For Age Of Crowd:
Adults, elderly
Large Size:
Waist circumference 66-128cm/26.0-50.3in, Crotch Height
Material:
Cloth
Characteristics:
1. Very comfortable, reusable, repeated washing hundreds of times, durable. :
2. Waterproof, and there is no worry of side leakage. :
3. Soft design on the legs and additional elastic on the back for a more comfortable fit. :
4. High waist. 3 row buckles can be adjusted in size :
5. Easy to use (Putting on and taking off is exactly the same as paper diapers), super soft and comfortable, and dry quickly. :
7. Breathable, there is no diaper rash in long term use, which is good for health. recycle use to protect environment. :
Applicable People:
Elderly, the disabled, pregnant women and other adults with inconvenient mobility.
Package List:
1 x Adult Cloth Diaper :

Избор на купувачот..