• Ново
Sigzagor 3 AIll во Една Ноќ AIO Крпа Пелени Пелени Изграден во Јаглен Бамбус Вметнете Обновливи Перат (Елени Pack)
zoom_in

Sigzagor 3 AIll во Една Ноќ AIO Крпа Пелени Пелени Изграден во Јаглен Бамбус Вметнете Обновливи Перат (Елени Pack)

DEN 719.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

1.Совршен за ноќта,тешки wetters,патување,и нап употреба.На Абсорбента и трим 5 Слој Soaker (2 слоеви од бамбус јаглен,3 слоеви од микрофибер) пораби-во оваа пелена го прави со сите-во-едно.На излегуваат во јавноста Гарда на предниот дел во внатрешноста на пелена е идеален за стомак прагови и lil' момци. 2.Двојно нога gussets спречува мензи и истекување.Дополнителен џеб за полнење.Dual отвор за лесно кутии влошки. 3.Мека Престој-Сув Јаглен Бамбус Руно Внатрешна обвивка -Одлично за бебиња што спијат во текот на ноќта и/или да се осип поради wetness. 4.Една големина одговара на сите : може да се прилагоди на вашиот саканата големина (S, M или L) со кршење на различни редови на копчиња на nappy.Погоден за бебиња и мали деца 3kg-15kg/8lbs-36lbs (груба водич за повикување само).Ова е сите во една пелена.Повеќе од 25 убаво модели на располагање.МАТЕРИЈАЛИ : Надвор : 100% PUL (Полиуретан Ламинатни) /Внатре : 100% Rayon од бамбус јаглен /Пораби во Soaker : 40% Rayon од Бамбус Јаглен, 60% Микрофибер Никогаш не се вари крпа пелени и влошки!Избегнувајте за перење во многу топла вода и линија сушење надвор на многу топол ден.ЗАШТИТА : *да Затропа материи во тоалет.Се чува во суви pail само. *Перат : 1 краток циклус топло или ладно вода се мијат без или со многу малку детергент. 1 долг/тешки топла вода се мијат со детергент. 1 дополнителен исплакнете циклус.Собори сува ниска линија или сува. *Температура на вода : 95 F.Хлор.Не softeners.Не зоврие.Користете лагер со осип креми.

Избор на купувачот..