• Ново
QQT 16 Видови на Бода за 611 Домаќинство Мини Мулти-Функција Машина за Шиење, Десктоп со Seaming Машина-Бела
zoom_in

QQT 16 Видови на Бода за 611 Домаќинство Мини Мулти-Функција Машина за Шиење, Десктоп со Seaming Машина-Бела

DEN 813.60

Износ
check Во форма достапна за нарачката

1. Тема влече род : горниот тема треба да биде навој според чекори, а потоа преку конче влече род, инаку ќе има разни проблеми како што се : скокач жица, скршена жица, итн. 2. Дното тема заклучување основни : конците sewed од се посилни и не е лесно да се биде слаб.Забелешка : На дното нишка може да се користат само железо дното тема јадро, не пластична кеса дното тема јадро. 3. Дното вшмукување чаша : постои вшмукување чаша на дното, кои можат да работат на workbench, со добра стабилност. 4. Шиење нож : брзо сечење нож, повеќе удобен и практичен. 5. Горниот дел од нишката на вредноста на функцијата : колку е поголем бројот на горниот тема напнатост, поголема горниот тема тензија.Опис на производот : Тип : машина за Шиење Намена : за Шиење опрема за Автоматизација степен : Полу-автоматска Применливи дебелина опсег : 5 слоеви на тексас Бод тип : straight line + крива + cs + копчето + за Шиење патент Модел : UFR-611 Применливи место : апарати за Домаќинство Функција објект : ткаенина Вози форма : електрични Игла број : една игла Број на теми : 16 видови на бода Број на машина глави : единствена глава на машина тип на Производ : сосема нови Димензии (должина * ширина * висина) : 384 * 153 * 247 (mm) Целокупната тежина : 4.3 (Kg).

Избор на купувачот..