• Ново
26 Бои Тонот на Кожата&Коса Уметност Маркери, Шатл Уметност Двојна Совет на Алкохол врз Основа Месо Боја Маркер Пенкало Сет Содржи 1 Blender Совршен за Деца & Возрасни По?
zoom_in

26 Бои Тонот на Кожата&Коса Уметност Маркери, Шатл Уметност Двојна Совет на Алкохол врз Основа Месо Боја Маркер Пенкало Сет Содржи

DEN 287.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

26 БОИ:25 професионални тонот на кожата & коса маркер поставите бонус 1 безбоен blender може да се помеша убаво за дополнителна димензија на вашиот уметнички дела.Шатл Уметност маркери пишува добро и мешавини лесно, специјално дизајнирани за тело, лице,коса, портрет, илустрација, манга, аниме.DUAL СОВЕТ и БОЈА КОД КАПИ : Шатл Уметност месо-тон & коса маркери имаат и 4mm широка совет и 1mm посочи куршум совет.Боја-кодирани капи се овозможи олеснување во организација и да се идентификуваат бои брзо.ЛЕСНО ДА се ВКЛОПУВААТ МАСТИЛО & КРУГ ОБЛИК : Шатл Уметност Двојна Совет Маркери се вклопуваат и се слој добро без да остават ленти зад себе и брзо сушење.Мешање на бои е бриз дели со една единствена боја на друг креирање на неограничен број на палета на бои.Единствена круг форма во облик на барел може да биде намалена лесно и удобно, исто така, имаат сртовите на капа за да се спречи маркери од тркалање исклучување на мазни површини.ПРЕДУПРЕДУВА : маркерот собата е не-токсични и киселина-бесплатно, безбеден за децата и учениците, факт да ASTM-D4236.Со цел да се спречи мастило крварење во употреба, совет не треба да остане на хартија за долго време.Маркери треба да се пишува на одредена марка на хартија, така што тоа не искрвари до следниот слој.За да се спречи маркер од сушење и мастило протекување, ве молиме да повториме и одржување на маркерот поставени станот по употребата.УСЛУГАТА ГАРАНТИРА : Вашето задоволство е наш врвен приоритет, ве молиме да бидат сигурни за купување на нашите производи.Ако не сте задоволни со нашите производи или имате било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате во било кое време.

Избор на купувачот..