• Ново
Falken Дизајн ПВЦ Пена Одбор Лист, Црн, 4 x 9 x 1/8
zoom_in

Falken Дизајн ПВЦ Пена Одбор Лист, Црн, 4 x 9 x 1/8

DEN 71.04

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Проширена ПВЦ пена одбор е лесен, крути ПВЦ фолија.Одлична отпорност, многу ниска апсорпција на вода и висока отпорност на корозија.Сатенски мазна завршница го прави идеален да се наслика или ламинатни.Не содржи олово и тешки метали.Тоа може да биде лесно да се исеков, печат, удирани со тупаници, умре сечење, изшкуркан, drilled, зезнав, прикован, riveted или да се постават со користење на ПВЦ лепила.Falken Дизајн Прошири Polyvinyl Хлорид (ПВЦ) е издржлив, лесен алтернатива за традиционалните ПВЦ, познат по затворена-мобилна внатрешното јадро произведени од страна на вбризгување на воздух за време на производството.Проширена ПВЦ има извонредна комбинација на карактеристики кои го прават тоа се идеални за signage, експонати, продавница прикажува, ПОП, киосци, печатење на екран и повеќе.Површината е мазна мат финиш што го прави идеален да се наслика или ламинатни.листови се тешки, висока јачина и лесен, и може да се нарача во широк спектар на големини, дебелини и бои.

Избор на купувачот..