• Ново
MHUI Алуминиум Лист DIY Машини Делови на Градежни Производи на Мувла Производство Занаети,на 0,2 mm×17mm×1000mm
zoom_in

MHUI Алуминиум Лист DIY Машини Делови на Градежни Производи на Мувла Производство Занаети,на 0,2 mm×17mm×1000mm

DEN 777.60

Износ
check Во форма достапна за нарачката

✅ Алуминиум тркалаат - Направени од 1060 алуминиум.Се намали и да се наведнуваат саканата должина.Тоа може да се исправи или свиткани со раце и се сече со ножици или жица секачи лесно. ✅ Алуминиум тркалаат Спецификации - Дебелина на 0,2 mm.Ширина : 17m.Должина : 1000mm.Пакетот Вклучува : 1 Buc Алуминиум се тркалаат. ✅ Алуминиум тркалаат Обработка - Одлично Machinability, Weldability, и Висока Јачина.Заварување : лесно заварени користење на сите заеднички техники на заварување. ✅ Алуминиум тркалаат има добра отпорност на корозија, сила, површината за цртање процес, Изработка жица е направен од malleable уште трајни алуминиум, совршен за завиткување, виткање, и обликување.Тоа може да биде лесно зачукуваше и печат. ✅ Алуминиум тек е Применливо сцена - за накит одлуки,Одлична за modelers, занаети, тоа може да биде одлучувачки gemstones или направени во обетки, ѓердани, нараквици, или chainmaille.Алуминиум тркалаат Обработка - Одлично Machinability, Weldability, и Висока Јачина.Заварување : лесно заварени користење на сите заеднички техники на заварување.Алуминиум тек е Применливо сцена - за накит одлуки,Одлична за modelers, занаети, тоа може да биде одлучувачки gemstones или направени во обетки, ѓердани, нараквици, или chainmaille.Алуминиум тркалаат Информации : Материјал : Алуминиум (1060 чист алуминиум)Дебелина 0.2 мм,Ширина : 17mm.Должина : 1000mm.Толеранција опсег : 0 ~ 0.05 mm.Пакетот Вклучува : 1 x Алуминиум roll Remind : -Ако имате професионална прашање, можете да контактирате со нас, Наша цел е да одговори во рок од 24 часа.Може да има некои боја нарушување поради различни компјутерски резолуции.-Нашата продавница, исто така, има и други спецификации на Индустриски алуминиум , можете да ги видите.

Избор на купувачот..