• Ново
Фунта Печат CFF1501.1400.031.150X20 1501 Прошири PTFE (мека) Целосно се Соочуваат со Заптивка, 14 Цевка Големина, 1/32 Дебела, Притисок Класа 150#, Бела (Пакување од 20)
zoom_in

Фунта Печат CFF1501.1400.031.150X20 1501 Прошири PTFE (мека) Целосно се Соочуваат со Заптивка, 14 Цевка Големина, 1/32 Дебела, Притисок

DEN 21161.52

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Фунта Печат, Inc Стил 1501 Прошири PTFE Дихтунзи се дизајнирани за да се надмине и конвенционалните (пополнува и skived) PTFE и други PTFE gasketing во челични цевки и опрема Прошири PTFE има хемиска отпорност на конвенционалните PTFE лист gasketing без лази и ладно протокот најчесто се поврзани со тој материјал Стил 1501 дихтунзи се посилни и повеќе dimensionally стабилна од други PTFE дихтунзи Прошири PTFE е високо conformable да груб или неправилни плафонски површини, и облоги во исклучително тешка заптивка што создава цврста, долго-траен печат Тоа е погоден за служба во температури до 500 Степени Целзиусови притисок и вакуум до 2900psi (200bar) PTFE е особено препорачливо за апликации во храна и пијалоци индустрија каде висока чистота на материјалите се потребни Поради Стил 1501 поголема затегнувачка цврстина, тогаш другите брендови на чиста прошири Тефлон и PTFE само врз основа дихтунзи, тоа го задржува поголема димензионална стабилност во употреба, и во двете дебелина и ширина Затоа, неговата дебелина останува повеќе dimensionally стабилна отколку на други PTFE-базирани дихтунзи Стил 1501 одржува поголем процент од гром оптоварување со работа, обезбедување на повеќе сигурен печат особено во термички велосипедизам и повисока температура услови ширина на Стил 1501 дихтунзи остане повеќе dimensionally стабилна, избегнување на заптивка упад во цевка понесе кои можат негативно да влијаат на процесот перформанси, Заедно со обезбедување на поголем прозорец за blowout безбедност, на dimensionally стабилна печат исто така, може да се зголеми процес за времето во возна состојба и намалување на трошоци за одржување поврзани со заптивка ре-вртежен момент и замена Фунта Печат Inc Стил 1501 направени од PTFE имаат докажано својата долгорочна сигурност под екстремни услови на работење во текот на многу години PTFE согласува да заедничка страната несовршености Ова може да се елиминира потребата за страната resurfacing, проширите прозорецот на неговата применливост и да се создаде високо сигурен почетна печат, па start-ups-от може да сеповеќе проблеми со слободен.Фунта Печат & Снабдување Стил 1501 Прошири PTFE ќе запечати сите агресивни хемикалии во текот на целиот 0-14 p H опсег, освен за стопена алкално метали и елементарен флуор.PTFE е погодна за сите типови на фланши, речиси сите медиуми, широк температура опсег и за апликации со најтешките барањата на чистота.Проширена PTFE дихтунзи обезбедени од страна Фунта Печат & Снабдување, особено се препорачува за апликации во храна и пијалоци индустрија каде висока чистота на материјалите се потребни.Стил 1501 дихтунзи изложба исклучителни механичка цврстина со супериорен анти-стап, ниска frictional својства, и долгорочни временски способност со неограничен рок на траење.PTFE е и големо влијание и отпорни на абење. 0-14 p H опсег.Температура (минимум -450 F, максимална услуга 500 F) (Краток Рок Max 600 F) / Притисок : Вакуум до 200 бар 2900 psi).

Избор на купувачот..