• Ново
Kester 24-6337-8834 Не-Чиста Cored Жица Лемење Се Тркалаат, 63/37 Легури, 0.02 Дијаметар
zoom_in

Kester 24-6337-8834 Не-Чиста Cored Жица Лемење Се Тркалаат, 63/37 Легури, 0.02 Дијаметар

DEN 1709.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Високо сигурен пост-лемење остатоци.Минимални остатоци.Компатибилен со чело и олово-слободен легури.Класифицирани како Rol0 по j-std-004. Kester 245 не-чиста Cored жица беше развиена за да се надополни ниска остатоци течни прашоци кои се користат од страна на електроника индустрија.Хемијата е врз основа на некои од истите принципи, кои биле безбедно да се користи за години во благо се активира колофон прашоци.Употребата на 245 не-чиста Cored жица резултати во визуелно прифатливи склопови без чистење, уште лемење квалитет и ефикасност е слична на онаа добиена со благо се активира колофон флукс.Kester 245 беше порано класифицирани како Тип LR по мили-f-14256. Kester 245 е bellcore гр-78 согласност.

Избор на купувачот..