• Ново
WeldingCity 5-компјутери Бакар Фосфор Додатен Лемење Род Сребро-5 (AWS/BCuP-3) 16 x 1/8 x 0.050 за Климатизација и Фрижидер Врска
zoom_in

WeldingCity 5-компјутери Бакар Фосфор Додатен Лемење Род Сребро-5 (AWS/BCuP-3) 16 x 1/8 x 0.050 за Климатизација и Фрижидер Врска

DEN 407.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Премиум квалитет Бакар-Фосфор додатен лемење метални прачки Сребро-5 за лемење климатизација и фрижидер бакар конекција.Спецификација : ANSI/AWS А5.8 и ASME SFA 5.8 (BCu P-3).Род Големина : 20" x 1/8" x 0.050" (500 x 3.2 x 1.3 mm) и 16" x 1/8" x 0.050" (400 x 3.2 x 1.3 mm).Хемиски состав wt% : Фосфор 5.8-6.2, Сребро 4.8-5.2, Бакар остане.Лемење температура опсег : 1350 F-1550 F (723 C-843 C).Кога се загрева побрзо да ги своите liquidus, Сребро-5 ќе тече брзо и лесно да навлезат во тесна царинење конекции.Со побавно греење на легури се топат спектар обезбедува способноста да се додатен пошироката празнини.Не флукс е потребно за бакар лемење.Применуваат соодветни флукс за лемење месинг или бакар да месинг.Често се избрани како економска алтернатива за високото сребро содржина легури на бакар и месинг апликации.U.S.врз основа заварување снабдувач.Силна техничка поддршка со искусни услуги на клиентите за да адресата на купувачот на секое прашање.AWS Класификација : BCu P-3 Хемиски Состав (wt%) : Фосфор 5.8-6.2, Сребро 4.8-5.2, Бакар остане Род Големина : 20" x 1/8" x 0.050" и 16" x 1/8" x 0.050" Лемење Температура : 1350 F-1550 F (723 C-843 C).

ANSI/AWS A5.8 and ASME SFA 5.8 (BCuP-3). Rod Size:
20” x 1/8” x 0.050” (500 x 3.2 x 1.3mm) and 16” x 1/8” x 0.050” (400 x 3.2 x 1.3mm). Chemical composition wt%

Избор на купувачот..