• Ново
Енергичен PAR38 LED Поплава Отворено Сијалица, 3000K Топло Бела, 90W Еквивалент (11 Вати), 900 Lumens, E26 База, Не-Dimmable, Влажни Оценет, УЛ, 6 Pack
zoom_in

Енергичен PAR38 LED Поплава Отворено Сијалица, 3000K Топло Бела, 90W Еквивалент (11 Вати), 900 Lumens, E26 База, Не-Dimmable, Влажни

DEN 647.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

????【LED Отворено Сијалица】PAR38 LED поплава отворено светилки се водоотпорен.Идеален за внатрешна/надворешна песна осветлување тела и совршен за надворешна употреба како безбедност на светлината. ????【Енергетски Ефикасни & Долготрајни】ПРЕДВОДЕНА од поплави отворено светилки користете само 11 W, еквивалентно на 90-вати халоген и блескаво светилки, заштеда до 87% електрична енергија.Просек од 15.000 часа животен век, трае и до 13.69 години(3 часа дневно). ????【Широка Примена】Влажни Отценети - Идеален за внатрешна и надворешна употреба, како дневна соба, купатило, кујна, гаража, продавници, како и инсталирање во осветлување тела за led таванот рефлектори, предводена вдлабнати сијалица, може да светилки, песна светилки, итн. ????【Технички Карактеристики】ПРЕДВОДЕНА од поплави отворено сијалица, PAR38 форма, 3000 K топло бела, стандард E26 медиум завртка база, 900 lumens, не-dimmable, влажни оценет, AC-120 V, 40-степен зрак агол. ????【Гаранција】Заверена од УЛ да се обезбеди овие PAR38 LED поплава светилки се исполнат строги тест критериуми, вклучувајќи безбедност, треперење, strobe, отсјај, итн. 2-годишно кавга-бесплатно ГАРАНЦИЈА. ????Не се подобни за пратки до Калифорнија.

Избор на купувачот..