• Ново
Doughmakers Леб Пан Комерцијални Одделение Алуминиум 8.5 x 4.5
zoom_in

Doughmakers Леб Пан Комерцијални Одделение Алуминиум 8.5 x 4.5

DEN 479.28

Износ
check Во форма достапна за нарачката

КОМЕРЦИЈАЛНИ ОДДЕЛЕНИЕ 18 МЕРАЧ АЛУМИНИУМ избор на професионални пекарите, Вкупните димензии : 10.25 x 5.75 x 3 инчи, Внатрешни димензии : 8.5 x 4.5 инчен.ПАТЕНТИРАНА КАМЧЕ МОДЕЛОТ дизајниран во Тере Високата, Индијана, овозможува струење под печива за повеќе дури и браунинг и брзо ослободување.ЗДРАВА ПЕЧЕЊЕ, Doughmakers природен не-стап својства поради камче шема површина, ја елиминира потребата за shortenings и други масла или спрејови.ПОВЕЌЕ ИЗДРЖЛИВИ И ' РЃА ОТПОРНИ од не-стап и aluminized челик, гребење не влијае врз перформансите на пече тавата.За да се задржи bakeware бараат своите најдобри, рака мие веднаш во жешка сапуница вода.Сакате да се пече како професионалец во удобноста на вашиот дом?Нашите Леб Пан е одлична за правење на слатко и вкусен леб, фунтата, колачи, месо, леб, и повеќе.Направени од премиум тешки мерач, рециклираат алуминиум со зајакната се справи со области, пан карактеристики на нашите оригинални камче шема, која овозможува струење под печива за повеќе дури и браунинг и брзо ослободување!Ова не-обложена bakeware е уникатен, природен не-стап својства значи доследно, сигурна и здрава резултати во секое време.На врежана модел исто така е корисно кога greasing и flouring : тоа ќе помогне да се одржи малку скратување кои инаку би можеле да се избриша off.За да се задржи bakeware бараат своите најдобри, рака мие веднаш во жешка сапуница вода и да се исуши пред чување (да се Избегне детергенти со хлор база).Се стави крај на печење со проблематични облоги.Искуство на bakeware дека дома пекарски љубов и професионалци пофалба!Задоволство Гарантира и Ограничена Гаранција ќе стави голем напор во создавањето на најдобрите светски bakeware.Ако во рок од 30 дена од купувањето, не сте целосно задоволни со нашата bakeware, може да се врати на местото на купување на целосна наплата.По 30 дена, ние ќе го поправи или да го замени, во нашите опција, било Doughmakers објект кој е дефектен во материјалите или изработката кога се користи во почетниот печење апликации и згрижени според инструкциите.Не постои временско ограничување на оваа гаранција, сепак оваа гаранција не ги покрива оштетувањата предизвикани од злоупотреба или злоупотреба, нормално абење, или намалени перформанси кои произлегуваат од неправилното чистење или користењето на не-стап аеросол спреј.

Избор на купувачот..