• Ново
Надворешна Безбедносна Камера, Безбедносна Камера Систем 720P Безбедносна Камера Отворено за Надворешна употреба за Дома(NTSC систем)
zoom_in

Надворешна Безбедносна Камера, Безбедносна Камера Систем 720P Безбедносна Камера Отворено за Надворешна употреба за Дома(NTSC систем)

DEN 623.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

На 720 P HD камера носи визуелно уживање, исто како да се биде на сцената.IP66 Водоотпорен Заштита.Издржливи да го издржат различни средини.IR ноќ визија, како што е јасно како ден и ноќ, може да се набљудува надвор од камерата во било кое време.ABS пламен-retardant пластични школка, со силна топлина дисипација, прекрасен изглед, отпорност на корозија и боја на задржување.IR-НАМАЛУВАЊЕ на автоматско префрлување филтер.Вграден IR-НАМАЛУВАЊЕ на главниот модул, подобро надзор ефект, нема боја екипа и нема сликата нарушување.Карактеристики : 720 P HD камера носи визуелно уживање, исто како да се биде на сцената.IP66 Водоотпорен Заштита.Издржливи да го издржат различни средини.IR ноќ визија, како што е јасно како ден и ноќ, може да се набљудува надвор од камерата во било кое време.IR-НАМАЛУВАЊЕ на автоматско префрлување филтер.Вграден IR-НАМАЛУВАЊЕ на главниот модул, подобро надзор ефект, нема боја екипа и нема сликата нарушување.ABS пламен-retardant пластични школка, со силна топлина дисипација, прекрасен изглед, отпорност на корозија и боја на задржување.Spezifikations : Состојба : Бренд New Material : ABSColor : White Video Стандард : PAL, NTSC(Изборен)Сензор : 1/4 CMOS sensor Minimum Осветлување : 0.01 Lx Resolution : 720 PLens Должина : 3.6 mm Infrared Светлина : 24 компјутери*5 Infrared Растојание : 20-30 m Video Компресија : h.264 Working Температура : -10°C ~ +60°CHumidity : 10%-90% RHPower : 12 V и ± 10%Максималната Потрошувачка на Енергија : 3 WWaterproof Оценка : IP66 Use Средина : IR-НАМАЛУВАЊЕ на автоматско префрлување filter Package Листа : 1* Camera1* Инсталација Package1* Настава Manual Note : камерата прави разлика помеѓу PAL и NTSC.Ве молиме да се прави разлика помеѓу она што ќе треба да ја купите и потоа ги купите.

Избор на купувачот..