• Ново
101AV 1080P Вистински Full-HD Безбедност Куршум Камера 4 во 1(TVI, AHD, CVI, CVBS) 2.1 Мегапикселна CMOS Image Sensor 2.8-12mm Променлива Фокус Леќа Авто Ирис IR во/на Отворено WDR OSD Камера 12VDC/24VAC(Бел
zoom_in

101AV 1080P Вистински Full-HD Безбедност Куршум Камера 4 во 1(TVI, AHD, CVI, CVBS) 2.1 Мегапикселна CMOS Image Sensor 2.8-12mm Променлива

DEN 1584.00

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. . 4 ВО 1 (HD-TVI, HD-AHD, HD-CVI, CVBS(1000 TVL) HD технологија произведува 1080 P Full-HD Видео со Остри и Детални Слики. 1/2.9" 2.1 Мегапикселна (1920x1080) CMOS Image Sensor 1080 P Резолуција; 3 D Монтажа Заградата; Двојна Напон 12 V DC и AC 24 V. 2.8-12 мм Променлива Фокус Широк Агол Леќа; 131 нозе (40 метри) IR спектар; Ден/Ноќ; IP66 водоотпорна; Вандалот доказ.Д-WDR (Широк Динамички Опсег) Функција; IR-Намалување на Филтер : Точно ден/ноќ (МЦП) Доловува Остри, Јасни Слики при слаба Светлина и во текот на Ноќта.Применливи во областа на Финансиите, Супермаркети, телекомуникации, хотели, канцеларии, ходници, скали, гаража..за надворешна и внатрешна употреба. * Ние сме единствениот дистрибутер на 101 AV Inc.производи.Не постојат овластени 3rd партија препродавачи на нашите производи.Оваа 4in1 професионални IR купола безбедносна камера вработува 1/2.9" SONY CMOS Слика Сензор со 2.1 Мегапиксели Резолуција и напредна коло дизајн.Таа донесува напредни обработка на слика технологија.Резолуцијата е толку висока како 1080 P, што обезбедува јасна и светла слики.Тоа е OSD Мени дека може да го промени 4 различни видео излез (HD-TVI, HD-AHD, HD-CVI, CVBS(1000 TVL) и прилагодување на видео за поставување.Тоа, исто така, има и Д-WDR функција.Вграден-во 2.8-12mm varifocal леќа, ефикасно да се прошири на вашиот набљудување опсег со 3-група дополнителни IR-Led диоди, тоа е 40m (131ft) IR спектар, може да се промени од боја црна, автоматски и однесе јасна слика за време и ден и ноќ време.Smart IR функција, исто така, му овозможува да се фати јасно се соочуваат слика за време на близу време.Камерата има IP66 целосно водоотпорна стапка и вандалот доказ метал домување.Тоа е лесно да се инсталира.Тоа може да се заштити вашата канцеларија или дома ефективно. **Камера стандардно поставување е HD-TVI видео режимот.Ве молиме вклучете го поправи/ист режим од страна на џојстик или OSD прирачник ако вашиот DVR систем не е HD-TVI.Исто така можете да најдете инструкции од камерата прирачник за корисникот.Модел# VBT-2812 DRW.Слика Сензор : 1/2.9" SONY 2.1 Мегапикселна CMOS Сензор.Ефективни Пиксели : 1920 Година(H)x1080(V).Сигнал Систем : NTSC.Резолуција : 1080p@25/30fps (HD-TVI, HD-AHD, HD-CVI; 1280(H)/1000 TVL CVBS.Мини Осветлување : 0 Лукс (IR За).Леќи : 2.8-12mm Прирачник Леќа.IR Растојание : 30m (100ft); IR LED : 3-група дополнителни IR Led диоди.Д-WDR : On/Off/Auto; Осветлување : OFF/BLC/HSBLC; Ден на Работа Темп : -20°C~55°C. Димензии (mm) : 93(W) x 95.5(H)x263(L); Тежина : Околу 760g.Напојување : DC12 V / AC24 V; Потрошувачка на Енергија : 100m A (IR Исклучите), 650m A(IR За).Она што е во кутијата? 4in1 Вистина-HD IR Bullet безбедносна камера Бела Боја x 1, прирачник за Корисникот, Додатоци.

Model# VBT-2812DRW :

Избор на купувачот..