• Ново
Крштевањето Облека за девојки, Бебе Момче Крштевка Облека, Крштението Вест Краток Облека - Ropa де Bautizo став Нињо Bebe
zoom_in

Крштевањето Облека за девојки, Бебе Момче Крштевка Облека, Крштението Вест Краток Облека - Ropa де Bautizo став Нињо Bebe

DEN 1439.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 100% Полиестер.Копче затворање.Рака Мие Само.ТВОЈОТ СИН ЌЕ ИЗГЛЕДА СИМПАТИЧНА : Овие крштевањето тимови за момчиња се момче бела 100% полиестер shantung шорцеви целокупниот сет со везени крстот, во половината - shantung е човек направени од свила.ДОБАР КВАЛИТЕТ : Овие крштевка облека за девојки доаѓаат со целосно наредени shantung шапка и пораби на лак вратоврска па bowtie секогаш ќе се погледне во место и вашето бебе никогаш нема да го јадат!Произведено во САД.ОДЛИЧНО се ВКЛОПУВААТ : Ова бебе момче крштевка облека карактеристики убаво везени еден крстот, во половината бенд и подвезици - половината е еластична сите околу подобро се вклопуваат.НАВИСТИНА СИМПАТИЧНА ОБЛЕКА : Ова бебе момче крштението облека има копчиња надолу задниот дел на кошулата, па облека облека е лесно да се стави на и е симната.КЛАСИЧЕН И МОДЕРЕН : Овие се одличен католичката крштевањето тимови за момчиња или бебето посветеност тимови момче - ropa де bautizo став нињо, bebe bautismo -Рака мие ладно,не користете Кајгана,Висат да се Исуши.Твојот син ќе изгледа симпатична во овие крштевањето тимови за момчиња од Пинк Принцезата кој е Направен во САД.Ова бебе момче крштевка облека доаѓа со три парчиња : shantung шорцеви со пораби во подвезици, кошула со пораби на лак вратоврска и шапка.На ткаенина за овие крштевка тимови за момчиња е 100% полиестер (shantung е човек направени од свила).На шорцеви имаат pleats за подобро да се вклопат и да имаат манжетната за дополнителна елеганција.Таму е еластична сите околу половината за подобро се вклопуваат.Постои, исто така, пораби на подвезици со копчиња за подобро се вклопуваат.На bowtie е пораби на, така што таа секогаш изгледа одлично и вашето бебе нема да го јадат.На капа е направен од 100% полиестер вклучувајќи поставата.Кошулата е копчето надолу кратко sleeve кошула на грбот со јасни копчиња и јака.Грижата инструкции е Рака Мие Ладно, хлор, Висат да се Исуши.Ова бебе момчиња крштевка облека доаѓа во големини 0-3 месеци, 3-6 mo, 6-12 mos, 12-18 месец, 18-24 месеци.Се вклопува babys 3,6,9,12,18,24 месеци.католичката крштевањето облека за девојки, бело бебе благослов облека момче, бебе посветеност тимови момче, одговараат за крштевање, облека, новороденче, бебе, ropa де bautizo став нињо, traje де bautizo став bebe, trajes.bautismo, nino, babtism, cristening, meses, bebes, bauptism, ropas, niños, ropones onesie.

Избор на купувачот..