• Ново
Vibit 12 Пакет Коноп Алатка за Полнење на Силиконски Пломби Завршувањето Алатки, Caulk Смена, инјекциска смеса Scraper, Caulk Млазницата и Caulk Капи за Кујна, Бања Прозорец Туш и ?
zoom_in

Vibit 12 Пакет Коноп Алатка за Полнење на Силиконски Пломби Завршувањето Алатки, Caulk Смена, инјекциска смеса Scraper, Caulk Млазницата

DEN 110.16

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Пакет се Вклучени : 7 сина флексибилни caulk завршувањето алатки, 1 црн цврсти caulk смена, 1 жолта трајни инјекциска смеса scraper, 1 бела стандардна caulk млазницата, и 2 црвени обновливи caulk капи.Широк Спектар на Апликации : Може да се користи во бања, туш кабина, кујна, потоне зглобовите, прозорци, врати, и сите други површини кои тоа може да се постигне. 7 сина флексибилни и издржливи caulk завршувањето на алатки кои може да се произведе одличен резултат на повеќе материјали како што се caulk, пломби, силикони, смола, инјекциска смеса, итн.Секој завршувањето алатка има неколку различни агол options и ви помага да се исчисти вишокот caulk лесно.Caulk млазницата може да се пополни caulk во зглобовите, поточно, и caulk капи може да направи вашата отвори пломби resealed добро.Лесен за користење, што го прави коноп побрзо и почисто, дури и за почетниците.Многу повеќе професионални заштеда на време и од користејќи го вашиот прст или лента.7 КОМПЈУТЕРИ сина caulk алатки се погодни за конвексни агол да дизајн неколку запечатување на работ големини – 16mm, 15mm, 12mm, 10мм, 9mm, 8mm, 6mm, 5mm, на 90 степен, SRD и инјекциска смеса.Крај на една убава и долготрајни во потрага дури и без професионални вештини.На смена и инјекциска смеса scraper даде помош за отстранување на стари или вишокот на caulk лесно.Чувајте ги рацете слободни од хаос по ставање на млазницата на caulk цевка.Caulk капи овозможи да се зачува преостанатите caulk.Забелешка : Осигурајте се применуваат на ист обем на caulk надолу целото лежиште линија.

Избор на купувачот..