• Ново
Enyee Коленото, Протези за Колено Болка во Коленото Компресија Ракав Поддршка со Patella Гел Pad & Страна Пролет Стабилизатори, Медицински Коленото Влошки за Мажи Жени за В
zoom_in

Enyee Коленото, Протези за Колено Болка во Коленото Компресија Ракав Поддршка со Patella Гел Pad & Страна Пролет Стабилизатори, Медицински

DEN 383.76

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.СОВРШЕН КОЛЕНОТО ПОДДРШКА:додадовме Patella Гел Влошки и Двострано Пролет Стабилизатори на оригиналниот коленото заграда.Содржината на најлон жица е 60%.Ефективно подобрување на странична поддршка и одржување на стабилноста на patella.Заштита на колена и да ви помогне да се ублажи болката.ИНОВАТИВНАТА ТЕХНОЛОГИЈА : Висока прецизност 3 D сечење технологија на плетење, 360-степен тело крива совршено се вклопуваат коленото, топло и да се заштити вашите колена во сите правци.Со високо еластична тесни и дише компресија ткаенина за намалување на притисок и болка на коленото.НАДГРАДИ ДИЗАЈН : Ние директно процес гел против пролизгување ленти, наместо на ремени со анти-лизга ленти на врвот на Коленото Компресија Ракав.Не се лизга силиконски ленти и високо еластична ткаенина за да се избегне лизгање нагоре и надолу и превртување за време на вежбање.Медицински-одделение коленото протези без алергии и чешање.УДОБНО EXPENIENCE : воздух поврзана ткаенина веднаш може да се апсорбира и да исчезне големи количини на вода, кружно дишење.дише, брзо-сува и апсорбирање на пот, лесни.Подебел од други коленото штитници за да се обезбеди екстра засилување без да се жртвува удобност ,така да може да ги носи сите денот долго!.МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН : Медицински-одделение коленото ракави за менискус солза, артритис, ACL, заедничка болка, спортски повреди обновување.Широко се користи во многу спортови, како што се кревање, кошарка, трчање, џогирање, одбојка, Cross Fit, фитнес, тенис, пешачење и повеќе!Универзал за мажите и жените, ве Молиме погледнете ги нашите големината на табелата за селекција.ENYEE има преземат на време да се развие специјализирани ткаенина комбинација со 4-начин се водат способност, нудејќи сите околу супериорен заштита и поддршка на и над она што го доживеале досега!На дише ткаенина апсорбира пот брзо и го задржува вашата коленото сува и мирис-free, што ќе ви овозможи часа на непрекината употреба!.СОВЕТИ од ENYEE за големината : .Се ОБРНЕ ВНИМАНИЕ : ве Молиме проверете табела за да ја изберете вашата големина.Ние ви препорачуваме да не избере големината врз основа на вашата висина и тежина.Треба да се одреди големината врз основа на бедрото обемот 5 инчи над вашата забиваат во колената. (Ова е најточна.).Бутовите обемот на 5" над коленото капа.

Избор на купувачот..