• Ново
Vivids Избрани Cardstock Пакет - 8.5 x 11 инчен - 50 Листови - Јасна Патека Хартија
zoom_in

Vivids Избрани Cardstock Пакет - 8.5 x 11 инчен - 50 Листови - Јасна Патека Хартија

DEN 366.96

Износ
check Во форма достапна за нарачката

Избрани живописни бои : Црвена, Жолта, Портокалова, Зелена, и Сина.ЦВРСТО ЈАДРО Cardstock - 65 Lb Покрие - Лесно да се освојат - Парчиња и огради чисто.Lignin и Киселина Слободни Бележник Хартија за одлични долготрајни резултати.Повеќе точни on-екран во боја појавување Сите пакети вклучуваат СЛОБОДНИ Боја Своч Картичка.Направен во САД.Наставник користење cardstock за рацете-на учење.Семејството изработката заедно со хартија.Професионален уметник, crafter, или создателот со гордост продавање на вашите дело.Извор на квалитетни суровини од мелници во сад, Велика Британија и Европа.Се изврши квалитетно проверки за бојата, тежината и големината.Пакет нашите производи на нашиот сопствен објект.Сечење И Печатење.Постигнувајќи & Виткање.Умре сечење & Втиснување.Фолија Печат.Она што ви треба.Кога ви треба.Над 100 бои available Regular и специјалност завршува & текстури : мазна vellum, сјајот, огледало, пергамент, бисерна, иверица, posterboard Multiple хартија тежина : 65lb, 80lb , 100lb, 105lb, .012", .016", .024"Достапни во : 8.5" x 11" и 12" x 12".

Избор на купувачот..